Jak umówić badanie laboratoryjne

 

Masz e-skierowanie na badanie laboratoryjne i chcesz się na nie umówić.

  1. Wejdź na moje.pzu.pl Jeśli nie masz jeszcze konta na portalu, zarejestruj się. Jeśli masz konto, wpisz swój e-mail i hasło. Kliknij Zaloguj się
  2. W menu na górze strony wybierz zakładkę Zdrowie.
  3. Poniżej menu głównego, po lewej stronie wybierz opcję Umów badanie laboratoryjne.
  4. Uzupełnij formularz danymi ze skierowania od lekarza. Wskaż miejsce i termin badania, które Ci odpowiadają. Po uzupełnieniu wszystkich wymaganych pól kliknij Dalej.
  5. W wybranych miastach możesz umówić badanie bezpośrednio w punkcie pobrań naszego partnera. Wybierz punkt pobrań, dodaj skan skierowania i umów się na wizytę. Badanie możesz zrealizować w dogodnym dla siebie terminie, w okresie 3 miesięcy od daty umówienia. Na badanie nie musisz zabierać skierowania, pamiętaj jednak, aby użyć kod klienta i numer zlecenia, który wysłaliśmy Ci SMS-em lub e-mailem.
  6. Jeśli w Twoim mieście nie ma punktów pobrań lub żadna lokalizacja Ci nie odpowiada, skorzystaj z opcji Zamów wizytę przez konsultanta.
  7. Nasz konsultant sprawdzi dostępne terminy w preferowanym przez Ciebie czasie i skontaktuje się z Tobą.
  8. W ustalonym terminie udaj się na badania. Jeśli umówiłeś/umówiłaś się na badanie za pośrednictwem konsultanta, nie zapomnij zabrać skierowania.
  9. Po badaniu wykonanym w punkcie pobrań naszego partnera lub w placówce Premium, możesz kliknąć w jej szczegóły i poznać wyniki swoich badań.

Jeśli jest taka potrzeba, gdy umawiasz się w punkcie pobrań na bezpłatne badania, możesz jednocześnie dokupić badania nieobjęte Twoim pakietem lub abonamentem. Usługi płatne możesz opłacić za pośrednictwem dostawcy e-płatności.

Jeżeli to konsultant umówił Cię na usługę płatną, zapłacisz za nią w placówce.