Jak otrzymać zwrot kosztów za wizytę u lekarza zrealizowaną poza siecią placówek PZU Zdrowie

 

Zależy Ci na szybkiej wizycie u lekarza, niestety na infolinii dowiadujesz się, że gwarantowany w umowie termin konsultacji jest niedostępny w placówkach sieci PZU Zdrowie w Twojej okolicy.

 1. Konsultant poinformuje Cię o możliwości realizacji wizyty na swój koszt i ubieganiu się o zwrot poniesionych środków. 
 2. Po otrzymaniu zgody idź do dowolnej placówki na wizytę, której potrzebujesz. 
 3. Po wizycie wejdź na moje.pzu.pl. Jeśli nie masz jeszcze konta na portalu – zarejestruj się. Jeśli masz konto – wpisz swój adres e-mail oraz hasło. Kliknij Zaloguj się.
 4. W menu na górze strony wybierz zakładkę Zdrowie.
 5. W prawym dolnym rogu ekranu wybierz opcję Moje refundacje/zwroty i kliknij Sprawdź
 6. Pod menu głównym wybierz opcję Zwroty, a następnie w boksie USŁUGI DO WNIOSKU O ZWROT, wybierz te, dla których chcesz złożyć wniosek i kliknij ZŁÓŻ WNIOSEK.
 7. Możesz sprawdzić status wniosków dla każdej z osób wybierając odpowiednią zakładkę. 
 8. Aby złożyć nowy wniosek, naciśnij przycisk Złóż wniosek i wypełniaj kolejno pola:
  1. Rodzaj usługi, której ma dotyczyć refundacja 
  2. datę wykonania usługi (Data usługi) i kliknij Dodaj.
 9. Uzupełnij numer faktury jaką otrzymałeś za usługę oraz jej koszt.
 10. Następnie w sekcji DODAJ ZAŁĄCZNIKI dodaj dokumenty potwierdzające wykonanie usługi – fakturę lub rachunek. Kliknij na Dodaj lub przeciągnij plik z dysku komputera i upuść go w wyznaczonym polu. Dopuszczalne formaty plików to: .jpg, .png, .bmp, .doc, .docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .ppe, .pdf, .xps, .txt, .rtf o maksymalnej wielkości 10 MB każdy. Możesz dodać maksymalnie 10 załączników.
 11. W sekcji SPOSÓB WYPŁATY wybierz interesującą Cię opcję: Przelew bankowy (dla opcji przelew bankowy wypełnij pole Nr konta) lub Poczta.
 12. Sprawdź/uzupełnij DANE KONTAKTOWE. Jeśli wszystko się zgadza kliknij przycisk WYŚLIJ. Twój wniosek zostanie przekazany do rozpatrzenia i pojawi się na liście wniosków ze statusem ZGŁOSZONY.