21 lipca 2022

Strefa PZU Zdrowie w gdańskim Miasteczku Zdrowia 2022

PZU Zdrowie
21 lipca w Miasteczku Zdrowia w Gdańsku stanęła strefa PZU Zdrowie, w której mieszkańcy mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich i badań profilaktycznych. To kolejny przystanek na trasie akcji Fundacji Veritas. Odwiedziliśmy już Wrocław, a we wrześniu pojawimy się również w Łodzi.
Miasteczko Zdrowia Gdańsk strefa PZU Zdrowie 2022

Specjaliści z gdańskich placówek medycznych PZU Zdrowie pomogli uczestnikom wydarzenia zrobić pierwszy krok w stronę zdrowia. W naszej strefie można było bezpłatnie skorzystać z:

  • pomiaru ciśnienia i poziomu cukru, 
  • porady dietetyka (analiza BMI oraz składu masy ciała), 
  • porady fizjoterapeuty, 
  • instruktażu higieny jamy ustnej dla dzieci i dorosłych.

Wydarzenie jest częścią corocznej akcji „Miasteczko Zdrowia” organizowanej przez Fundację Veritas. Celem projektu jest popularyzacja diagnostyki badań oraz umożliwienie darmowych konsultacji medycznych mieszkańcom polskich miast.

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2300 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. Zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych.