20 sierpnia 2021

Strefa PZU Zdrowie w radomskim Miasteczku Zdrowia 2021

PZU Zdrowie
19 sierpnia w Miasteczku Zdrowia w Radomiu stanęła strefa PZU Zdrowie. Celem wydarzenia była promocja profilaktyki zdrowotnej oraz udostępnienie bezpłatnych konsultacji ze specjalistami mieszkańcom.

Na uczestników Miasteczka Zdrowia czekali pracownicy radomskich placówek medycznych PZU Zdrowie, którzy przez kilka godzin udzielali porad z zakresu dietetyki, fizjoterapii i dermatologii. Mieszkańcy Radomia mogli bezpłatnie wykonać analizę składu ciała,  wad postawy czy znamion skórnych, a także sprawdzić poziom ciśnienia i glukozy. Odwiedzający strefę PZU Zdrowie korzystali również z masażu, ćwiczeń oddechowych oraz porad na temat technik relaksacyjnych.

Miasteczko Zdrowia 2021 to ogólnopolska inicjatywa organizowana przez Fundację Veritas, której przyświeca idea szerzenia wśród społeczeństwa szeroko rozumianego dbania o siebie i swoje zdrowie.

Na terenie Radomia działa siedem centrów medycznych PZU Zdrowie, które regularnie angażują się w lokalne wydarzenia promujące profilaktykę zdrowotną, m.in. Pikniku Zdrowia pod patronatem Wojewody Mazowieckiego. 

PZU Zdrowie  jest jednym z największych operatorów medycznych w Polsce ze 130 placówkami własnymi i 2200 partnerskimi w 600 miastach w Polsce oraz z własną siecią pracowni diagnostyki obrazowej i centrum telemedycznym.

Więcej o radomskich centrach medycznych PZU Zdrowie: radom.pzuzdrowie.pl