04 listopada 2022

Akcja profilaktyczna „Siła KobieTY” pod patronatem PZU Zdrowie

PZU Zdrowie
W październiku obchodzony jest Miesiąc Świadomości Raka Piersi. Z tej okazji Dziennik Bałtycki razem z Akademią Walki z Rakiem organizują akcję edukacyjną „Siła KobieTY”, której celem jest przypominanie o profilaktyce nowotworów kobiecych. PZU Zdrowie wspiera projekt jako partner strategiczny.

Do udziału w projekcie „Siła KobieTY” zaproszono 12 mieszkanek Pomorza, które wygrały walkę z rakiem, a obecnie wpierają w niej innych. Kobiety podzieliły się swoimi historiami oraz wzięły udział w artystycznej sesji zdjęciowej. Makijaż na twarzach bohaterek wykonali studenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Za aparatem stanęła fotoreporterka Karolina Misztal, laureatka tegorocznej edycji Grand Press Photo. 

Prace zostały zaprezentowane 4 listopada 2022 roku, podczas oficjalnego wernisażu w gdańskiej ASP. Wystawę otworzył prorektor uczelni dr Adam Świerżewski, a o koncepcji projektu opowiedziała prowadząca go redaktor Kamila Kubik.

W kolejnych tygodniach wystawa zawita do w wybranych galerii handlowych na Pomorzu. Dodatkowo w październiku i listopadzie, w każdy piątek, na łamach Dziennika Bałtyckiego publikowane są artykuły na temat profilaktyki onkologicznej kobiet. 

Więcej o akcji „Siła KobieTY” na stronie: dziennikbaltycki.pl/sila-kobiety-wernisaz-portretow

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. Zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych.