02 października 2023

#myBREASTfriend - PZU Zdrowie zachęca kobiety do badań w październikowej akcji edukacyjnej

PZU Zdrowie
Październik to miesiąc poświęcony walce z nowotworami piersi. PZU Zdrowie rozpoczęło w swoich mediach społecznościowych akcję edukacyjną pod hasłem #myBREASTfriend, w której zachęca kobiety do regularnych badań profilaktycznych.
Według danych Krajowego Rejestru Nowotworów, co roku ok. 20 tysięcy kobiet w Polsce dowiaduje się, że choruje na raka piersi. Natomiast dane naukowe pokazują, że wykrycie zmiany nowotworowej o jedno stadium wcześniej (w 4-stopniowej skali), zwiększa szanse na wyleczenie aż o jedną czwartą. 
 
Edukujemy w obszarach, w których się specjalizujemy, a jednym z nich jest właśnie diagnostyka obrazowa, czyli kluczowy aspekt profilaktyki nowotworowej. W tym roku PZU Zdrowie powiększyło swoją sieć medyczną o pięć nowych pracowni diagnostycznych, a także przejęło warszawskie centra medyczne Boramed o profilu ginekologiczno-położnicznym – mówi Rozalia Derewenda-Zasłona, kierowniczka Zespołu Komunikacji w PZU Zdrowie
 
Głównym przesłaniem akcji #myBREASTfriend jest, aby potraktować siebie jak najlepszą przyjaciółkę i podejść do swojego zdrowia z troską
 
Zdarza się, że nie troszczymy się o siebie tak bardzo, jak o naszych bliskich. Dlatego zachęcamy, aby tej jesieni nieco zmienić perspektywę - nie odkładać badań na później i postawić swoje zdrowie na pierwszym miejscu. Do nagrania promującego akcję zaprosiliśmy nasze koleżanki z PZU Zdrowie, które zapytaliśmy między innymi o to, co powiedziałyby najlepszym przyjaciółkom na temat profilaktyki nowotworów piersi – wyjaśnia Monika Rąpała, starsza specjalistka ds. komunikacji w PZU Zdrowie, która koordynuje akcję.
 
Treści edukacyjne zostały przygotowane w kilku formatach: 
 
W ramach swojej infrastruktury medycznej PZU Zdrowie zapewnia pacjentom dostęp do pracowni diagnostycznych w ponad 30 miastach, gdzie zlokalizowanych jest ponad 40 pracowni. To największa tego typu sieć diagnostyki obrazowej w Polsce. Tylko w tym roku powiększyła się o pracownie w Gdańsku (ul. Abrahama 1), Krakowie (ul. Conrada 79), Białymstoku (ul. Bema 7), Poznaniu (ul. Węglowej 1/3), a wkrótce także w Toruniu (ul. Kosynierów Kościuszkowskich 4). 
 
PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. PZU Zdrowie zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych i w ramach NFZ.