24 marca 2023

Uroczyste otwarcie nowej pracowni diagnostyki obrazowej PZU Zdrowie w Gdańsku

PZU Zdrowie
24 marca odbyło się uroczyste otwarcie nowej w sieci PZU Zdrowie pracowni rezonansu magnetycznego. Placówka położona przy ul. Abrahama 1 w Gdańsku to druga pracownia diagnostyczna i czwarta inwestycja operatora medycznego w tym mieście.

W centrum działań PZU Zdrowie są zawsze pacjenci, bo to właśnie dla nich rozwijamy produkty i usługi związane z profilaktyką. Priorytetem w naszej strategii rozwoju jest zapewnienie pacjentom łatwego dostępu do szerokiego wachlarza badań i konsultacji lekarskich na najwyższym poziomie. Dlatego po pierwsze, rozbudowujemy naszą infrastrukturę otwierając nowe centra medyczne, a po drugie, nie ograniczamy się do jednego obszaru opieki zdrowotnej. Do zdrowia podchodzimy kompleksowo, aby pacjent mógł zrealizować większość potrzeb zdrowotnych podczas wizyty w naszych placówkach – mówił Andrzej Jaworski, prezes Zarządu PZU Zdrowie.

Badanie rezonansu magnetycznego pozwala na obrazowanie wszystkich tkanek i narządów organizmu jednocześnie, a w niektórych przypadkach także ich funkcji. W związku z tak szerokimi możliwościami tego badania, wskazania do jego wykonania są bardzo liczne i mogą dotyczyć niemalże każdego narządu. Szczególnie przydatny jest w diagnostyce chorób ośrodkowego układu nerwowego, chorób kręgosłupa, układu ruchu, śródpiersia, układu krążenia, jamy brzusznej i miednicy.

Badanie MRI wykonywane jest w pozycji leżącej na stole, który wjeżdża do tunelu elektromagnetycznego. Pomimo zamknięcia pacjent ma możliwość ciągłego kontaktu z personelem i może im zgłosić wszelkie objawy. Podczas całego badania pacjent powinien leżeć nieruchomo. Nie jest ono dla pacjenta bolesne i nie wymaga z jego strony żadnego działania.

Pamiętajmy, że skuteczny proces leczenia zaczyna się od sprawnie i profesjonalnie postawionej diagnozy. Dlatego inwestujemy w pracownie rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Pod marką PZU Zdrowie Diagnostyka Obrazowa działa już 40 pracowni w całej Polsce i jest jedną z największych sieci tego rodzaju. Pracownia przy ul. Abrahama to kolejna inwestycja PZU Zdrowie w Trójmieście, na terenie którego działa już pięć własnych centrów medycznych i około 60 placówek partnerskich - mówił Andrzej Jaworski.

Z badań MRI mogą korzystać zarówno posiadacze opieki medycznej PZU Zdrowie, jak i osoby bez pakietów. Pracownia PZU Zdrowie Diagnostyka Obrazowa Gdańsk Abrahama  czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00. Na wizyty można umawiać się przez portal mojePZU lub w telefonicznie pod numerem 801 405 905. W Gdańsku działają własne centra medyczne PZU Zdrowie, w tej samej lokalizacji przy ul. Abrahama i ul. Marynarki Polskiej oraz pracownia diagnostyczna przy ul. Grunwaldzkiej, a także kilkadziesiąt placówek partnerskich.

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. PZU Zdrowie zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych, a także w ramach NFZ.