25 września 2023

Nowa pracownia diagnostyki obrazowej PZU Zdrowie w Poznaniu

PZU Zdrowie
PZU Zdrowie kontynuuje rozwój sieci diagnostycznej. Na początku września operator uruchomił nową pracownię rezonansu magnetycznego przy ul. Węglowej 1/3 w Poznaniu. To trzecia pracownia diagnostyki obrazowej PZU Zdrowie w tym mieście, w którym działają także dwa własne centra medyczne PZU Zdrowie – przy ul. Grunwaldzkiej i ul. Niepodległości.

– To już czwarta pracownia diagnostyki obrazowej, którą oddajemy dla naszych pacjentów w tym roku, a obecnie trwają prace wykończeniowe kolejnej. Inwestycje w tym obszarze opieki medycznej są dopełnieniem wielospecjalistycznej oferty sieci PZU Zdrowie. Zależy nam na tym, aby wspierać naszych pacjentów w każdym etapie dbania o zdrowie - od profilaktyki, przez uzyskanie szybkiej diagnozy, po proces leczenia i rehabilitacji – mówi Andrzej Jaworski, prezes Zarządu PZU Zdrowie.

Poznańska pracownia została wyposażona w aparat rezonansu magnetycznego 1,5T, który stosowany jest w diagnostyce m.in. chorób ośrodkowego układu nerwowego, układu ruchu, śródpiersia, piersi, jamy brzusznej, prostaty czy miednicy. Z usług pracowni przy ul. Węglowej mogą korzystać pacjenci z pakietami medycznymi PZU Zdrowie, jak i bez. 

PZU Zdrowie konsekwentnie rozwija swoją sieć diagnostyczną od 2019 roku, kiedy przejęło 100 proc. udziałów w Grupie TOMMA, za pośrednictwem której realizowane są obecne inwestycje. Pracownie przeszły rebranding i działają pod marką PZU Zdrowie Diagnostyka Obrazowa. Po oddaniu do użytku nowych placówek, PZU Zdrowie będzie miało w portfolio 43 pracownie diagnostyki obrazowej zlokalizowane w 32 miastach. 

Poza nowo otwartą pracownią, w Poznaniu działają jeszcze cztery placówki PZU Zdrowie: dwa wielospecjalistyczne centra medyczne przy ul. Grunwaldzkiej i Niepodległości oraz pracownie diagnostyki obrazowej przy ul. Starołęckiej (rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa) i przy ul. Obornickiej (rezonansu magnetyczny i RTG). W stolicy Wielkopolski operator medyczny współpracuje także z 56 placówkami partnerskimi.

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. PZU Zdrowie zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych i w ramach NFZ.