15 lutego 2023

Nowe pracownie diagnostyki obrazowej w sieci PZU Zdrowie

PZU Zdrowie
PZU Zdrowie powiększa sieć diagnostyki obrazowej o kolejne pracownie rezonansu magnetycznego. Operator medyczny otworzył dwie nowe lokalizacje – w Krakowie przy ul. Conrada 79 i w Gdańsku przy ul. Abrahama 1 – które zostały wyposażone w nowoczesne, bezpieczne aparaty o mocy obrazowania 1,5 T.

Kontynuujemy wdrażanie strategii rozwoju naszej sieci medycznej, którą tworzą wielospecjalistyczne placówki medyczne i pracownie diagnostyczne. Celem jest zapewnienie pacjentom łatwego dostępu do badań, aby jak najszybciej mogli rozpocząć proces leczenia. Obecnie pod szyldem PZU Zdrowie Diagnostyka Obrazowa funkcjonuje już 40 pracowni w kilkunastu miastach – mówi Oliwer Kubicki, członek Zarządu PZU Zdrowie odpowiedzialny za rozwój spółki. 

Rezonans magnetyczny pozwala na obrazowanie wszystkich tkanek i narządów organizmu jednocześnie, a w niektórych przypadkach także ich funkcji. Szczególnie przydatny jest w diagnostyce chorób ośrodkowego układu nerwowego, chorób kręgosłupa, układu ruchu, śródpiersia, układu krążenia, jamy brzusznej i miednicy. Z badań MRI mogą korzystać zarówno posiadacze opieki medycznej PZU Zdrowie, jak i osoby bez pakietów.

W Krakowie działa już kilka własnych placówek medycznych PZU Zdrowie – przy ul. Mazowieckiej, Niskiej i Kotlarskiej, a także druga pracownia diagnostyki obrazowej przy ul. Kalwaryjskiej. W Gdańsku PZU Zdrowie ma swoje centra medyczne przy ul. Abrahama, w tej samej lokalizacji, i ul. Marynarki Polskiej oraz pracownię diagnostyczną przy ul. Grunwaldzkiej.

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych i 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. PZU Zdrowie zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych.

Więcej informacji na: