15 maja 2023

#ZdrowaKariera. Sposoby na zdrowie w pracy i po pracy z PZU Zdrowie

PZU Zdrowie
Przekąski ruchowe, meal preaping czy dzienniczek palacza. Sposobów na polepszenie zdrowia jest dużo, jednak jak skutecznie wdrożyć je w życie? Temu zagadnieniu poświęcona jest akcja edukacyjna PZU Zdrowie #ZdrowaKariera, która ruszyła w mediach społecznościowych operatora medycznego – na Facebooku, Instagramie i LinkedInie.
Zbilansowana dieta, odpowiednia dawka ruchu, skuteczna regeneracja – sposobów na polepszenie zdrowia jest dużo, jednak jak skutecznie wdrożyć je w życie? Temu zagadnieniu poświęcona jest wiosenna akcja edukacyjna #ZdrowaKariera, która ruszyła w mediach społecznościowych PZU Zdrowie na Facebooku, Instagramie i LinkedInie.

 

#ZdrowaKariera to akcja edukacyjna PZU Zdrowie w mediach społecznościowych, która obejmuje kluczowe dla zdrowia obszary: świadome odżywianie, aktywność przy pracy siedzącej, walkę z nikotynizmem oraz skuteczną regenerację. Jest skierowana do osób, które chcą zmienić swoje nawyki na lepsze, ale potrzebują dawki motywacji oraz informacji z wiarygodnego źródła. Praktyczne porady w formie nagrań uzupełniają materiały przygotowane przez ekspertów w formie infografik.

 

W akcji uczestniczą eksperci zdrowotni i internetowi twórcy: Damian Bugański z kanału YouTube „Człowieku Rusz Się”, dietetyk Marcin Jackowiak tworzący na TikToku czy dr n. o zdr. Paweł Koczkodaj z Narodowego Instytutu Onkologii i Anita Markowska, psycholog pracująca na co dzień z pacjentami PZU Zdrowie. 
Filmy zostały zrealizowane w biurowcu PZU Park, nazwanym najbardziej zielonym biurowcem w Warszawie. #ZdrowaKariera nie jest jednorazową kampanią PZU Zdrowie. Pod tym samym hasztagiem operator medyczny prowadzi na LinkedIn tematyczny cykl postów oraz comiesięczny biuletyn.
Odcinki publikowane są co tydzień w mediach społecznościowych PZU Zdrowie oraz na stronie: https://zdrowie.pzu.pl/zdrowakariera 
 

Health-hacki, które naprawdę wdrożysz w życie

Niewiele osób jest w stanie stosować się do tak restrykcyjnych wytycznych jak pobudka o piątej rano, wykańczające treningi i dieta wyliczona co do kalorii. Adresatami akcji #ZdrowaKariera są osoby aktywne zawodowo, którym trudno jest znaleźć czas i motywację do zmian w pędzie codzienności zawodowej i rodzinnej.
Zaproszeni eksperci prezentują swoje health-hacki, czyli małe usprawnienia życia, które przynoszą wielkie efekty. Wytypowani twórcy doskonale wiedzą jak motywować innych do zmian, przekazując merytoryczne treści w przystępnej formie. 
 

Cztery obszary zdrowia

W ramach akcji #ZdrowaKariera powstały cztery filmy, które można zobaczyć na stronie zdrowie.pzu.pl/zdrowakariera a także kanale YouTube PZU Zdrowie. 
 

Gotuj tanio, smacznie i zdrowo z Marcinem Jackowiakiem

 
Dietetyk Marcin Jackowiak podpowiada nie tylko jak smacznie, tanio i zdrowo jeść, ale także jak szybko i bezpiecznie przygotowywać posiłki.  Widz pozna sposoby na pełnowartościowy posiłek w 15 minut, ale też dowie się czym jest „meal preaping”, czyli technika kulinarna dzięki, której podczas jednej wizyty w kuchni przygotuje się posiłki na cały tydzień. Marcinowi zaufało nie tylko grono użytkowników Instagrama i TikToka, ale też wielu zawodowych piłkarzy.
 

W-F dla pracujących przy biurku z Damianem Bugańskim

 
Damian Bugański z bloga „Człowieku rusz się” opowiada, jak dbać o swoją formę pracując za biurkiem. Autor „Rozrusznika porannego”, który oglądają setki tysięcy widzów na YouTube, pokazuje, jak dbać o swoje zdrowie i sprawność i co równie ważne – jak znaleźć czas i motywację do ruchu wśród licznych obowiązków. Damian dzieli się swoimi sposobami na aktywność fizyczną z tymi, którym nie po drodze do siłowni czy klubu fitness. Większość „health hacków” można wykonać w domu nie posiadając profesjonalnego sprzętu do treningu.
 

Tych nowotworów można uniknąć. Prawdziwa cena palenia. Dr n. o zdr. Paweł Koczkodaj (premiera 25 maja)

 
Dr n o zdr. Paweł Koczkodaj w swojej działalności naukowej i popularyzatorskiej  w Narodowym Instytucie Onkologii koncentruje się na profilaktyce nowotworowej, zwłaszcza nowotworów powodowanych przez produkty nikotynowe. Opowiada, skąd w naszej kulturze wziął się papieros, jaki rzeczywisty wpływ na zdrowie ma palenie wyrobów nikotynowych, oraz jakie najczęstsze mity towarzyszą nikotynizmowi. 
 

Zdrowy sen według psycholog Anity Markowskiej

 
Psycholog Anita Markowska, która na co dzień pracuje z pacjentami PZU Zdrowie, przybliży zagadnienie zdrowego snu.  W nagraniu dzieli się health-hackami na zdrowy sen dla osób aktywnych zawodowo, oraz podpowiada czego unikać przed snem, jak szybko zasypiać, oraz kiedy o problemach ze snem porozmawiać z lekarzem.
 
 
PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. Zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych.