O akcji 

Dieta, ruch, uzależnienia i prawidłowa regeneracja to najczęściej zaniedbywane obszary życia, które mają olbrzymi wpływ na całe nasze zdrowie. Do nagrań zaangażowaliśmy ekspertów, których możesz kojarzyć nie tylko z publikacji naukowych i debat akademickich, ale też mediów społecznościowych jak Instagram, YouTube czy TikTok!

 

Poznaj naszych ekspertów

Marcin Jackowiak

Dietetyk, Od lat zajmuj się wsparciem żywieniowym online. Współpracuje zarówno ze sportowcami, jak i osobami mniej aktywnymi fizycznie. Jego profil na TikToku obserwuje ponad 325 000 osób.

Damian Bugański

Trener, twórca internetowy, autor bloga „Człowieku rusz się!”. Pasjonat, nauczyciel, promotor aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Jego filmy na YouTube wyświetlono ponad 19 milionów razy.

Anita Markowska

Psycholog. Specjalizuje się w zaburzeniach nastroju, lękowych i osobowości. Absolwentka studiów psychologicznych na Uniwersytecie SWPS. Współpracowała z fundcjami Itaka" i Nagle Sami".  

dr n. o zdr. Paweł Koczkodaj

Doktor w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, specjalista zdrowia publicznego, edukator zdrowotny, Ambasador Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem w Polsce.

 

Sposoby na zdrowie w pracy i po pracy

Odcinek 1: Gotuj tanio, smacznie i zdrowo z Marcinem Jackowiakiem

Dietetyk Marcin Jackowiak podpowiada nie tylko, jak smacznie, tanio i zdrowo jeść, ale także jak szybko i bezpiecznie przygotowywać posiłki. Dowiesz się nie tylko jak zrobić pełnowartościowy posiłek w 15 minut, ale też czym jest „meal preaping”, czyli technika kulinarna dzięki, której podczas jednej wizyty w kuchni przygotujesz posiłki na cały tydzień.

 

Odcinek 2: W-F dla pracujących przy biurku z Damianem Bugańskim

Damian Bugański z bloga „Człowieku rusz się” opowiada, jak dbać o swoją formę pracując za biurkiem. Autor „Rozrusznika porannego”, oglądanego przez setki tysięcy widzów, zdradza nie tylko, jak dbać o swoje zdrowie i sprawność, ale też jak znaleźć czas i motywację dla ruchu w meandrach codzienności. Damian dziele się swoimi sposobami na aktywność fizyczną dla wszystkich tych, którym nie po drodze do siłowni czy klubu fitness. Wszystkie health-hacki wykonasz w domu nie posiadając profesjonalnego sprzętu do treningu. 

 

Odcinek 3: Tych nowotworów można uniknąć. Prawdziwa cena palenia. Dr n. o zdr. Paweł Koczkodaj

W swojej działalności naukowej i edukacyjnej dr n o zdr. Paweł Koczkodaj koncentruje się na profilaktyce nowotworowej, zwłaszcza nowotworów powodowanych przez produkty nikotynowe. Wraz z Mariolą Borowską, która w Grupie PZU pełni rolę Rzecznika Zdrowia odpowiada na pytanie: czemu tak naprawdę palimy papierosy.

 

Odcinek 4: Zdrowy sen według psycholog Anity Markowskiej

Psycholog Anita Markowska, która na co dzień pracuje z pacjentami PZU Zdrowie, przybliża zagadnienia zdrowego snu.  W nagraniu dzieli się health-hackami na zdrowy sen dla osób aktywnych zawodowo, oraz podpowiada czego unikać przed snem, jak szybko zasypiać, oraz kiedy o problemach ze snem porozmawiać z lekarzem.

 

Health-hacki naszych ekspertów

 

Praktyczne porady z nagrań ekspertów. Zapisz, żeby mieć je pod ręką.

 

Szybkie i zdrowe gotowanie

Sposoby na rzucenie palenia

Ruch przed biurkiem

Zdrowy sen i regeneracja

Profilaktyka z PZU Zdrowie

W PZU Zdrowie znajdziesz wiele rozwiązań w formie wygodnych pakietów i abonamentów, które pomogą zadbać Ci o zdrowie.

Pakiety profilaktyczne

Każdy wie, że należy wykonywać regularnie badania profilaktyczne, ale nie każdy wie, od czego zacząć. Chcemy Ci to ułatwić, dlatego przygotowaliśmy kilkanaście pakietów profilaktycznych, które zawierają zestawy konsultacji i badań.  

Sprawdź

Pakiety medyczne

Komfort opieki medycznej na co dzień dla Ciebie oraz bliskich. Poznaj zakresy i wybierz ten, który najlepiej odpowiada na Twoje potrzeby. 30 specjalizacji, bez limitów i skierowań w ponad 2 400 placówkach medycznych, w 600 miastach w Polsce.

Sprawdź

Konsultacje telemedyczne

Dbaj o zdrowie gdziekolwiek jesteś! Skontaktuj się z lekarzem z dowolnego miejsca na świecie. Możesz uzyskać skierowanie do specjalisty lub odbyć telekonsultację z lekarzami z różnych specjalizacji za pośrednictwem telefonu lub aplikacji.

Sprawdź