19 stycznia 2024

Zimowa Akademia Seniora – na lekcje o zdrowiu nigdy nie jest za późno

PZU Zdrowie
PZU Zdrowie we współpracy z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej przygotowało cykl bezpłatnych webinarów na temat zdrowia osób w dojrzałym wieku. Zimowa Akademia Seniora potrwa od 24 stycznia do 26 lutego. Spotkania będą odbywać się co tydzień na portalu ABCSenior.com. Poprowadzą je eksperci PZU Zdrowie w dziedzinie dietetyki, kardiologii i fizjoterapii.

Celem Zimowej Akademii Seniora jest promowanie profilaktyki zdrowotnej wśród osób w wieku senioralnym. Według danych GUS, ta grupa stanowi już blisko 1/4 polskiego społeczeństwa, dlatego tak ważne jest budowanie świadomości na temat własnego wpływu na zdrowie i wspieranie kompetencji zdrowotnych niezależnie od wieku. W trakcie spotkań zostaną poruszone istotne dla  zdrowia seniorów zagadnienia: choroby serca i układu krążenia, dieta wspierająca dobrą kondycję oraz aktywność fizyczna dostosowana do możliwości.

- Dane pokazują, że przedstawiciele tzw. pokolenia silver czują się młodsi, a wiek to dla nich tylko liczba. W myśl powiedzenia „w zdrowym ciele, zdrowy duch” kierujemy do nich nasze działania. To również część strategii PZU Zdrowie w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Zimowa Akademia Seniora to kontynuacja letniego cyklu edukacyjnego, który zrealizowaliśmy wspólnie z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej – mówi Karolina Helmin-Biercewicz, członek Zarządu PZU Zdrowie.

- Zdrowie jest jedną z najwyżej cenionych wartości wśród seniorów. Jest ono także jednym z  zasadniczych zasobów, jakie każdy z nas buduje dla podtrzymania dobrej jakości życia na emeryturze. Seniorzy potrzebują edukacji o zdrowiu, co jasno nam komunikują. Wyniki wysokiej frekwencji w letniej edycji Akademii Zdrowia prowadzonej przez PZU Zdrowie na naszej platformie ABCsenior.com pokazały, że takie działania należy kontynuować i wspierać starsze osoby w utrzymaniu dobrej kondycji. Cieszę się, że możemy wspólnie docierać z wiedzą o zdrowiu do tysięcy osób, które chcą edukować się ze sprawdzonych i rekomendowanych źródeł – mówi Marzena Rudnicka, prezes Zarządu KIGS.

W ramach Zimowej Akademii Seniora zaplanowano 6 wykładów online. Zapraszamy do udziału indywidualnych uczestników oraz organizacje senioralne i Uniwersytety Trzeciego Wieku. Na spotkania obowiązują zapisy.

Szczegółowy program Zimowej Akademii Seniora oraz formularz rejestracyjny jest dostępny na portalu ABC Senior.

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej (KIGS) jest fundacją działającą dla pożytku publicznego, która powstała w 2014 roku i jest podmiotem integrującym interesariuszy z obszaru polityki i gospodarki senioralnej. Misją KIGS jest gromadzenie oraz wymiana wiedzy a także przygotowywanie rozwiązań mających na celu dostosowanie gospodarki i społeczeństwa do długowieczności.

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. PZU Zdrowie zapewnia opiekę zdrowotną w formie abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych i w ramach NFZ.