16 września 2022

Uroczyste otwarcie gdańskiego centrum medycznego PZU Zdrowie

PZU Zdrowie
16 września odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Medycznego PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. Placówka, która znajduje się w okolicy Stoczni Gdańskiej, już przyjmuje pacjentów, a dzisiaj – z udziałem przedstawicieli pomorskich władz i instytucji publicznych – symbolicznie została włączona do sieci medycznej PZU Zdrowie. To już trzecie własne centrum medyczne PZU Zdrowie w Gdańsku, gdzie działa także placówka przy ul. Abrahama i centrum diagnostyczne przy ul. Grunwaldzkiej oraz kilkadziesiąt placówek partnerskich.

Inwestujemy w infrastrukturę sieci własnej PZU Zdrowie, dzięki której pacjenci otrzymają szybką i fachową pomoc. Otwierając własne centra medyczne mamy pewność, że świadczymy opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie, na wysokiej klasy sprzęcie i w komfortowych warunkach. Planujemy dalszy rozwój w Trójmieście, w przyszłym roku oddamy do dyspozycji pacjentów placówkę w Gdyni – powiedział Andrzej Jaworski, prezes Zarządu PZU Zdrowie.

W uroczystym otwarciu wzięli udział przedstawiciele pomorskich władz rządowych i samorządowych oraz instytucji ochrony zdrowia i edukacji, m.in.: Pan Aleksander Jankowski, wicewojewoda pomorski; Pan Piotr Gierszewski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdańsk; Pani Alicja Krasula, radna Miasta Gdańsk; Pani Anna Klepacka, Radna Miasta Gdyni; Pani Monika Kasprzyk, dyrektor pomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia; Pan Mariusz Szymański, rzecznik prasowy pomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia; prof. Łukasz Balwicki, kierownik Zakładu Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym; dr n. med. Marzena Podgórska, rektor Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. Obecnością zaszczycił także Jego Ekscelencja ks. Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczy gdański.

 – Jesteśmy w miejscu, które jest przykładem na wspólne realizowanie misji ochrony zdrowia Polaków w czasie po pandemii. Gratuluję Panu prezesowi i wszystkim pracownikom PZU Zdrowie. Mam nadzieję, że to początek drogi, którą realizujecie i Pomorze będzie mogło się cieszyć jeszcze większą liczbą takich inwestycji – powiedział Aleksander Jankowski, wicewojewoda pomorski. 

W centrum medycznym PZU Zdrowie przy ul. Marynarki Polskiej 195 pacjenci mogą całościowo zadbać o swoje zdrowie, korzystając z dostępu do konsultacji lekarskich dla dorosłych i dzieci z zakresu ponad kilkunastu specjalizacji, także w ramach NFZ, oraz badań laboratoryjnych, diagnostyki obrazowej oraz obsługi medycyny pracy. Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-18:30. Na wizyty można umawiać się całodobowo przez portal mojePZU lub w godzinach pracy placówki pod numerem telefonu 510 202 102 lub 22 535 91 91. To trzecie własne centrum medyczne PZU Zdrowie w Gdańsku, gdzie działają już także placówka przy ul. Abrahama, centrum diagnostyczne przy ul. Grunwaldzkiej oraz kilkadziesiąt placówek partnerskich.

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. Zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych.

Więcej o nowym centrum medycznym na stronie PZU Zdrowie