13 stycznia 2021

Nowa pracownia PZU Zdrowie Diagnostyka Obrazowa w Częstochowie

PZU Zdrowie
28 grudnia 2020 r. otworzyliśmy nową pracownię rezonansu magnetycznego na terenie Centrum Medycznego PZU Zdrowie św. Łukasza przy ul. Zaciszańskiej 25a. To już druga pracownia naszej sieci znajdująca się w Częstochowie.

Nową placówkę wyposażyliśmy w precyzyjny aparat MR GE 1,5 T, który bardzo dokładnie obrazuje struktury anatomiczne w organizmie człowieka. Za jego pomocą można wykonać Whole Body Scan, czyli badanie przesiewowe całego ciała. Jest to metoda diagnostyczna, która ma zastosowanie w wykrywaniu ogniska choroby w narządach wewnętrznych. Whole Body Scan może być również badaniem przesiewowym w przypadku pacjentów z podejrzeniem onkologicznym. Przeznaczone jest także dla osób, które chcą szybko sprawdzić stan swojego zdrowia i wykryć trudno zauważalne zmiany. Badanie nie wymaga podania środka kontrastowego.

Centrum Medyczne PZU Zdrowie św. Łukasza w Częstochowie to placówka wielospecjalistyczna, specjalizująca się szczególnie w opiece ginekologicznej oraz chirurgii jednego dnia. Z jej usług mogą korzystać zarówno osoby posiadające pakiet Opieki Medycznej PZU Zdrowie oraz pacjenci indywidualni. 


Więcej: www.czestochowa.pzuzdrowie.pl