14 marca 2024

PZU Zdrowie partnerem III Kongresu Zdrowia Kobiet

PZU Zdrowie
14 marca w warszawskim Centralnym Domu Technologii odbył się Kongres Zdrowia Kobiet. Trzeciej edycji przyświecało hasło „Empatia - Aktywizacja – Zaufanie”. Eksperci rozmawiali m.in. zaangażowaniu kobiet w dbanie o zdrowie swoje i innych. Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Żyjmy Zdrowo, Instytut Ochrony Zdrowia i Polsko-Amerykańska Fundacja Onkologiczna. PZU Zdrowie wspiera inicjatywę w roli partnera.

Według danych Centrum e-Zdrowia, kobiety nieco częściej niż mężczyźni korzystają z aplikacji mojeIKP oraz Internetowego Konta Pacjenta, w tym z możliwości odbierania e-recept i e-skierowań swoich dzieci i członków rodziny. Potwierdzają to również obserwacje PZU Zdrowie – ponad 2/3 usług zdrowotnych (np. pakietów profilaktycznych) w e-sklepie operatora medycznego nabywają kobiety.
 
W panelu „Jak osiągnąć dobrostan w zdrowiu” wzięła udział Weronika Dejneka, p.o. prezes Zarządu PZU Zdrowie. Opowiedziała o tym, jak pracodawca może wspierać żeńską część swojego zespołu, m. in. przez projekty nakierowane na konkretne potrzeby związane ze zdrowiem kobiet, a także o rozwiązaniach PZU Zdrowie dla tej grupy pacjentów. – Edukacja jest kluczowa. Robimy to poprzez różne akcje informacyjne i profilaktyczne. Kobiety zajmują się zdrowiem partnera, dziecka, i mimo że myślą o własnym zdrowiu, to schodzi ono na dalszy plan. Stąd kampania #myBREASTfriend, w której wzięły udział pracowniczki PZU Zdrowie. Przyjaźń ze zdrowiem jest trochę oparta na lękach - mamy dużo obaw związanych z dostępnością do lekarza, chorobą. Dlatego zachęcamy pracodawców do wspierania swoich zespołów i sami chcemy ich w tym wspierać – powiedziała.  

W dyskusji wypowiedzieli się również: mec. Katarzyna Czyżewska; Justyna Kuch z Haleon Poland; Monika Pintal-Ślimak, prezes Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych; Michał Byliniak, dyrektor generalny INFARMA; dr Tomasz Maciejewski, dyrektor Instytutu Matki i Dziecka.
 
PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. PZU Zdrowie zapewnia opiekę zdrowotną w formie abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych i w ramach NFZ.