29 kwietnia 2024

Konferencja „Po drugiej stronie lustra” – o zdrowiu psychicznym

PZU Zdrowie
V Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Naukowych Psychiatrii i Psychoterapii „Po Drugiej Stronie Lustra” w ostatni weekend kwietnia odbyła się na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Wydarzenie, które objął patronem honorowym Rzecznik Praw Obywatelskich, stanowi platformę wymiany doświadczeń i osiągnięć w obszarze zdrowia psychicznego. Skupia zarówno studentów, jak i profesjonalistów z zakresu psychiatrii, psychologii i seksuologii. PZU Zdrowie wsparło organizację konferencji w roli partnera.

Zdrowie psychiczne – perspektywa studentów i naukowców

Podczas otwarcia Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. dr hab. n. med. Zbigniew Gaciong podkreślił, że udział w takich konferencjach jest konieczny i niezbędny. Wymagają tego szybkie zmiany w medycynie, a tego typu wydarzenia umożliwiają wymianę praktyk. 
Wśród poruszonych tematów znalazły się m.in. kwestie zdrowia dzieci i młodzieży, szkół psychoterapeutycznych czy neuroróżnorodności. Po panelach dyskusyjnych i sesjach studenckich nie zabrakło praktycznych warsztatów.


Zdrowie psychiczne – perspektywa pracowników i pracodawców

Jako operator medyczny, PZU Zdrowie pamięta o tym, że zdrowie psychiczne to jeden z kluczowych obszarów, który ma wpływ na nasze samopoczucie. O tym, jak o nie dbać rozmawia się już nie tylko na konferencjach naukowych, ale także wśród pracodawców i pracowników.
Odpowiednia opieka medyczna, która pozwala zatroszczyć się nie tylko o zdrowie fizyczne, staje się coraz częstszym elementem zdrowotnych benefitów pracowniczych. W ramach pakietów medycznych PZU Zdrowie oraz indywidualnych wizyt pacjenci mogą skorzystać z konsultacji z psychologiem i psychiatrą online i stacjonarnie.
Dodatkowo, odpowiadając na potrzeby firm PZU Zdrowie stworzyło kompleksowe rozwiązanie dedykowane wellbeingowi – platformę Wellmobile. Użytkownicy znajdą tam merytoryczne treści dotyczące swojego zdrowia w formie artykułów, podcastów i filmów. Treści zostały podzielone na kategorie: Zdrowie, Odżywianie, Aktywność fizyczna, Relacje, Dobrostan psychiczny, Rozwój i Relaksacja. Opracowali je eksperci PZU Zdrowie - lekarze, psychologowie, dietetycy i fizjoterapeuci.


PZU Zdrowie

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. PZU Zdrowie zapewnia opiekę zdrowotną w formie abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych i w ramach NFZ.