20 czerwca 2024

Eksperci PZU Zdrowie na Wrocławskim Forum Kobiet

PZU Zdrowie
20 czerwca odbyła się 10. edycja Wrocławskiego Forum Kobiet. Wydarzenie zorganizowane przez Zachodnią Izbę Gospodarczą zgromadziło przedstawicielki nauki, biznesu i kultury, które podzieliły się swoimi doświadczeniami i wiedzą. Wśród prelegentów nie zabrakło ekspertów PZU Zdrowie.

Rozmowy dotknęły również tematu innowacji. Podczas panelu „Kobiety w obliczu nowych technologii i sztucznej inteligencji” Weronika Dejneka, członkini Zarządu PZU Zdrowie, nadzorująca m.in. obszar usług cyfrowych, opowiedziała o możliwościach zastosowania AI w ochronie zdrowia.

Sztuczna inteligencja może pełnić rolę wirtualnej asystentki lekarza, odciążając go z części zadań biurowych. Dzięki temu lekarz może poświęcić więcej czasu dla pacjenta w czasie wizyty. Druga szansa wykorzystania sztucznej inteligencji to rozwój technologii medycznych i wsparcie analityki. Sztuczna inteligencja ułatwia wstępną diagnozę mając dostęp do baz wiedzy z całego świata. AI to również indywidualne narzędzia do dbania o zdrowie wspierające profilaktykę – powiedziała Weronika Dejneka.
 
W agendzie nie zabrakło konkretnych wskazówek, jak dbać o zdrowie. Dr Patryk Poniewierza, dyrektor ds. standardów medycznych w PZU Zdrowie, poprowadził prezentację „Jak żyć dłużej w lepszym zdrowiu – o profilaktyce nowotworów kobiecych”.

Zapis wydarzenia można obejrzeć na kanale YouTube organizatora

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. PZU Zdrowie zapewnia opiekę zdrowotną w formie abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych i w ramach NFZ.