24 maja 2021

PZU Zdrowie partnerem głównym konferencji AI w Zdrowiu

PZU Zdrowie
Ruszyły zapisy na konferencję AI w Zdrowiu, która odbędzie się 8 czerwca 2021 roku. To pierwsze ogólnopolskie wydarzenie dedykowane sztucznej inteligencji w zdrowiu, które gromadzi największe, liczące się organizacje branżowe, a także przedstawicieli strony publicznej. Organizatorem jest Polska Federacja Szpitali, we współpracy merytorycznej z Ambasadą Brytyjską, Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz Koalicją AI w Zdrowiu. Partnerami głównymi konferencji są Google Cloud i PZU Zdrowie.

Celem konferencji jest stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń krajowych i zagranicznych w obszarze regulacji, technologii i standardów medycznych, co pomoże w pełni wykorzystać potencjał AI w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Rzecznika Praw Pacjenta.

W trakcie wydarzenia zostanie oficjalnie zaprezentowany Raport „Top Disruptors in Healthcare 2021”, który powstał również w partnerstwie z PZU Zdrowie. Jest to jedyny raport w Polsce inwentaryzujący polski sektor medtech.

Udział w konferencji potwierdzili: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Pani Minister Anna Goławska, Prezes Agencji Badań Medycznych Radosław Sierpiński, Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec, a także przedstawiciele Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

- Innowacje w medycynie nie są już wyłącznie domeną ośrodków badawczych i realnie wspierają pracę naszych lekarzy w placówkach medycznych. Korzystnie wpływają także na doświadczenia pacjenta, które w PZU Zdrowie stawiamy na pierwszym miejscu. Dlatego z dużą otwartością podchodzimy do rozwiązań, które mogą usprawnić obsługę pacjenta, szczególnie w zakresie diagnostyki czy wspierania profilaktyki, np. elektroniczne stetoskopy wykrywające choroby serca i płuc. Wierzę, że Koalicja AI w Zdrowiu pozwoli na wypracowanie praktycznych zastosowań i ich popularyzacji w ambulatoryjnej opiece medycznej. Wspieranie takich inicjatyw jest jednym z założeń naszej nowej strategii rozwoju - mówi Anna Janiczek, prezes Zarządu PZU Zdrowie.

Konferencja ma charakter nieodpłatny i odbędzie się 8 czerwca 2021 r. w formie online bądź hybrydowej z symultanicznym tłumaczeniem na język angielski.

Osoby i organizacje zainteresowane udziałem w konferencji zapraszamy do zapisów na stronie www.aiwzdrowiu.pl oraz do kontaktu z: Ligia Kornowska, dyrektor zarządzająca PFSz, +48 690 875 075, ligia.kornowska@pfsz.org. 

Więcej o konferencji: http://aiwzdrowiu.pl/

Źródło: Polska Federacja Szpitali oraz Stowarzyszenie Młodzi Menedżerowie Medycyny