16 września 2023

Wbiegnij na Varso Tower – druga edycja pod patronatem PZU Zdrowie

PZU Zdrowie
16 września w Warszawie odbyła się druga edycja zawodów „Wbiegnij na Varso Tower”. Sportowcy ścigali się na schodach budynku, których pionowy dystans wynosił 230 metrów. Bieg zalicza się do klasyfikacji Towerrunning Tour 2023, oficjalnego rankingu Towerrunning World Association. Jednym z partnerów wydarzenia było PZU Zdrowie.

Uczestnicy rywalizacji „Wbiegnij na Varso Tower” pokonali dystans 53 pięter, na który składały się 1382 stopnie schodów. W rywalizacji wzięło udział 663 zawodników z 11 krajów. Wśród nich znaleźli się liderzy światowego rankingu towerrunning: Kamila Chomanicova ze Słowacji i Wai Ching Soh z Malezji. Najlepszy wynik to 6 minut 45 sekund.

Varso Tower to obecnie najwyższy budynek w Unii Europejskiej pod względem wysokości architektonicznej – wraz z iglicą mierzy 310 metrów. Posiada punkt widokowy, który znajduje się na wysokości 230 metrów, dwukrotnie wyżej niż taras Pałacu Kultury i Nauki. Jakość budynku i zastosowane rozwiązania z zakresu zrównoważonego rozwoju zostały potwierdzone certyfikatami BREEAM oraz WELL. W kompleksie Varso Place mieści się także Centrum Medyczne PZU Zdrowie Warszawa Chmielna .

Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli to sportowe wyzwanie, a szczególnie mocno pracownikom PZU Zdrowie i Grupy PZU Sport Team, którzy godnie reprezentowali nas podczas biegu.

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. PZU Zdrowie zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych i w ramach NFZ.