03 kwietnia 2024

Wbiegnij na Varso Tower – trzecia edycja wyjątkowych zawodów pod patronatem PZU Zdrowie

PZU Zdrowie
25 maja odbędą się zawody „Wbiegnij na Varso Tower”, w których sportowcy profesjonalni i amatorzy zmierzą się na schodach warszawskiego budynku przy ul. Chmielnej. Uczestnicy pokonają pionowy dystans 230 metrów, na który składają się 53 piętra i 1382 stopnie schodów. Do udziału zarejestrowało się 700 osób. PZU Zdrowie jest od początku partnerem wydarzenia i już po raz trzeci będzie kibicować zawodnikom w drodze na szczyt.

Towerrunning to stosunkowo młoda konkurencja biegowa, w której dystans biegowy liczy się nie w kilometrach, a piętrach najwyższych drapaczy chmur. Z roku na rok zyskuje popularność w dużych aglomeracjach na całym świecie. Biegi po schodach odbywają się w tak prestiżowych i ikonicznych budynkach, jak Empire State Building, Willis Tower (dawniej Sears Tower), Taipei 101 czy Wieża Eiffla. Aktualnym mistrzem świata i najbardziej utytułowanym biegaczem po schodach ostatniej dekady jest Polak, Piotr Łobodziński.

Varso Tower to obecnie najwyższy budynek w Unii Europejskiej pod względem wysokości architektonicznej – wraz z iglicą mierzy 310 metrów. Posiada punkt widokowy, który znajduje się na wysokości 230 metrów, dwukrotnie wyżej niż taras Pałacu Kultury i Nauki. Jakość budynku i zastosowane rozwiązania z zakresu zrównoważonego rozwoju zostały potwierdzone certyfikatami BREEAM oraz WELL. 

W kompleksie Varso Place mieści się także Centrum Medyczne PZU Zdrowie Warszawa Chmielna świadczące kompleksową opiekę medyczną – od konsultacji lekarzy pierwszego kontaktu i specjalistów, po badania laboratoryjne i obrazowe oraz zabiegi ambulatoryjne. Z usług mogą korzystać nie tylko osoby, które posiadają pakiet PZU Zdrowie, ale także ci, którzy chcą skorzystać z usług indywidualnie. W placówce zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań w opiece nad pacjentem, np. elektroniczne stetoskopy i iluminatory żył.

Więcej o wydarzeniu na stronie organizatora

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. PZU Zdrowie zapewnia opiekę zdrowotną w formie abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych i w ramach NFZ.