19 grudnia 2022

Uroczyste otwarcie czwartego centrum medycznego PZU Zdrowie w Krakowie

PZU Zdrowie
19 grudnia odbyło się oficjalne otwarcie nowego Centrum Medycznego PZU Zdrowie Kraków Niska. Pacjenci już od listopada mogą korzystać z konsultacji lekarskich i badań diagnostycznych w placówce, a dziś uroczyście została włączona do sieci medycznej PZU Zdrowie. To czwarta placówka własna PZU Zdrowie w tym mieście, a zarazem trzecia – obok łódzkiej i gdańskiej – otwarta w 2022 roku.
Stawiamy na rozwój własnej sieci medycznej, a Kraków jest jednym z obszarów strategicznych dla PZU Zdrowie. Wierzę, że nowe centrum medyczne, wyposażone w wysokiej klasy sprzęt i prowadzone przez profesjonalną kadrę, spełni potrzeby mieszkańców. Mamy zaplanowane dalsze inwestycje w tym mieście - na początku przyszłego roku rusza pracownia rezonansu magnetycznego, a kilka miesięcy później spotkamy się ponownie na otwarciu naszej następnej placówki – powiedział Andrzej Jaworski, prezes Zarządu PZU Zdrowie.
 
To największa placówka medyczna w północnej części Krakowa, z dużą częścią ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, w tym wydzieloną strefą pediatryczną. Współpracuje z nami ponad 100 lekarzy. Działamy już od listopada i opinie pierwszych pacjentów potwierdzają wysoki poziom satysfakcji z naszej opieki. Do centrum zapraszamy zarówno pacjentów z pakietami medycznymi PZU Zdrowie, jak i korzystających z Narodowego Funduszu Zdrowia – podkreśliła Agnieszka Sak-Ciężadło, dyrektor Regionu Kraków sieci medycznej PZU Zdrowie.
 
W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, Urzędu Miasta, Urzędu Marszałkowskiego i Wojska Polskiego.
 
Centrum medyczne PZU Zdrowie przy ul. Niskiej 2 ma charakter wielospecjalistyczny i oferuje szeroki zakres usług:
  • konsultacje specjalistyczne dla dorosłych i dzieci z obszaru kilkunastu specjalizacji (m.in. chirurgia naczyniowa, dermatologia, endokrynologia, ortopedia, pulmonologia, reumatologia);
  • opieka lekarzy POZ (dorosłych i dzieci) i specjalistów w ramach NFZ;
  • badania diagnostyczne (np. holter EKG, wideodermatoskopia, audiometria, spirometria)
  • diagnostyka laboratoryjna;
  • szczepienia dorosłych i dzieci;
  • drobne zabiegi chirurgiczne oraz dermatologiczne (w tym krioterapia i elektrokoagulacja).
Centrum Medyczne PZU Zdrowie Kraków Niska czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-20:00. Na wizyty można umawiać się całodobowo przez portal i aplikację mojePZU lub w godzinach pracy placówki pod numerem telefonu 22 535 91 91. Z usług mogą korzystać zarówno klienci posiadający pakiety PZU Zdrowie, jak i pacjenci korzystający z pojedynczych wizyt lub badań.
 
W Krakowie działa już kilka placówek własnych PZU Zdrowie – przy ul. Mazowieckiej i ul. Kotlarskiej oraz centrum diagnostyki obrazowej przy ul. Kalwaryjskiej. Wkrótce do dyspozycji pacjentów zostanie oddana pracownia rezonansu magnetycznego przy ul. Conrada. PZU Zdrowie współpracuje także z blisko 50 placówkami partnerskimi w tym mieście.

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. PZU Zdrowie zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych.