Startupy healthtech w praktyce – raport przedstawiający wnioski z pilotaży w placówkach medycznych
- Jednym z kluczowych warunków sukcesu efektywnej, długofalowej oraz satysfakcjonującej współpracy ze startupami jest umiejętność właściwego zrozumienia wzajemnych potrzeb. Dostawcy technologii muszą umieć myśleć szerzej o swoim rozwiązaniu tak, aby językiem technologicznym, „upgrade’ować” ścieżkę leczenia pacjenta, a nie dostosowywać ją na siłę pod swoją koncepcję. Z drugiej strony odbiorcy rozwiązania (personel medyczny i zarządzający) muszą chcieć dokładnie poznać funkcjonowanie proponowanej technologii, aby móc ocenić niezbędny zakres jej dostosowania do warunków kliniczno-organizacyjnych istniejących w danym podmiocie. W PZU Zdrowie jesteśmy gotowi na podjęcie współpracy ze startupami właśnie w takiej formule - podkreśla dr hab n. ekon, prof. SGH Barbara Więckowska, członkini Zarządu PZU Zdrowie, w swoim komentarzu do raportu.
Celem publikacji jest nie tylko analiza skuteczności i wyzwań związanych z pilotażami technologii medycznych, ale także wskazanie najlepszych praktyk w zakresie ich wdrażania w placówkach medycznych.
Raport „Startupy healthtech w praktyce: Wnioski z pilotaży w placówkach medycznych” powstał na bazie case studies prezentowanych podczas wydarzenia MII Connect, gdzie najlepsze polskie startupy medyczne podzieliły się swoimi doświadczeniami we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań w sektorze medycznym. W raporcie zgromadzono również wiedzę na temat ekosystemów startupowych w różnych krajach oraz zestawiono kluczowe wnioski, różnice i wspólne cechy modeli wdrożeniowych w Polsce, Estonii, Holandii, Czechach, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i USA. Można go pobrać na stronie mii.md/raport-pilotaze.
W gronie partnerów publikacji znajdują się: PZU Zdrowie, OVHcloud, Izbą POLMED, Deloitte, Revolve Healthcare, Venture Café Warsaw Foundation oraz Come Creations Group.
Medical Innovation Institute (MII) dąży do podniesienia standardów opieki zdrowotnej oraz poprawy jakości życia pacjentów poprzez łączenie startupów medycznych z podmiotami sektora ochrony zdrowia oraz działania w zakresie B&R.
PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. PZU Zdrowie zapewnia opiekę zdrowotną w formie abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych i w ramach NFZ.