25 maja 2022

PZU Zdrowie w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”

PZU Zdrowie
PZU Zdrowie debiutuje w Raporcie Dobrych Praktyk. W tegorocznym przeglądzie działań CSR opracowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu znalazło się 10 naszych projektów. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.
Raport Odpowiedzialny biznes w Polsce Dobre praktyki 2021 Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Raport opracowywany przez ekspertów Forum Odpowiedzialnego Biznesu to największy i najważniejszy w Polsce przegląd działań z zakresu CSR i zrównoważonego rozwoju. Publikacja przedstawia projekty z 7 obszarów odpowiedzialności społecznej, wyznaczonych zgodnie z normą ISO 26 000. Są to: zaangażowanie i rozwój społeczności lokalnej, praktyki z zakresu pracy, środowisko, prawa człowieka, ład organizacyjny, zagadnienia konsumenckie oraz uczciwe praktyki operacyjne.

Premiera 20. edycji Raportu Dobrych Praktyk odbyła się 25 maja, podczas 9. Targów CSR. W jubileuszowej edycji raportu zaprezentowano 1677 działań podjętych przez 283 firmy. W tym dziesięć praktyk zrealizowanych przez PZU Zdrowie:

1. Firmowa akcja Szlachetnej Paczki;
2. PZU Zdrowie partnerem portalu onkorodzice.pl Fundacji Iskierka;
3. Program Zdalna Opieka COVID dla pacjentów z koronawirusem;
4. Przeprowadzenie w placówkach PZU Zdrowie Kursu Na Pacjenta promującego ideę patient experience;
5. Wdrożenie systemu digital signage w centracj medycznych PZU Zdrowie;
6. Uruchomienie pierwszego punktu szczepień drive thru w Warszawie;
7. Wydarzenia zdrowotne dla lokalnej społeczności w Kielcach, Krakowie i Radomiu;
8. Warsztaty rozwojowe dla pracowników PZU Zdrowie;
9. Szkolenia z pierwszej pomocy w technologii VR dla pracowników placówek PZU Zdrowie;
10. Sztuczna inteligencja (AI) w diagnostyce – pilotażowy program do rozpoznawania udaru mózgu w badaniach tomografii komputerowej.

Cały raport dostępny jest bezpłatnie na stronie www.odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2021.

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2200 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. Zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych.