20 lutego 2023

„Good Idea” i PZU Zdrowie o architekturze medycznej

PZU Zdrowie
„Architektura na zdrowie! Czyli skąd wzięły się szpitale i przychodnie?” to temat najnowszego odcinka opublikowanego przez duet Radosław Gajda i Natalia Szczęśniak na popularnym kanale edukacyjnym YouTube „Good Idea”. Materiał przedstawiający historię europejskiej architektury medycznej został zrealizowany w nowym Centrum Medycznym PZU Zdrowie Łódź Ogrodowa.

„Architecture is a Good Idea” (od niedawna „Good Idea”) to autorski program na platformie YouTube, którego odcinki obejrzano ponad 21 milionów razy. Twórcy kanału, Natalia Szcześniak i Radosław Gajda, edukują na temat architektury, historii sztuki i urbanistyki. Ich najnowszy odcinek „Architektura na zdrowie! Czyli skąd wzięły się szpitale i przychodnie?” został zrealizowany we wnętrzu wielospecjalistycznego Centrum Medycznego PZU Zdrowie Łódź Ogrodowa. Eksperci pokazują, jak zmieniała się architektura medyczna i budynki ochrony zdrowia od początku europejskiej medycyny w starożytnej Grecji poprzez średniowiecze, XIX i XX wiek, aż po współczesność, gdzie diagnostyka i profilaktyka odgrywają szczególną rolę.

Centrum Medyczne PZU Zdrowie w Łodzi, które posłużyło za plan zdjęciowy, znajduje się przy ul. Ogrodowej 8 – między Manufakturą, a ulicą Piotrkowską. Placówka jest przykładem nowoczesnej opieki zdrowotnej, która obejmuje konsultacje specjalistów, badania laboratoryjne i diagnostykę obrazową (m.in. aparaty RTG, USG GE Voluson i rezonans magnetyczny SIGNA Explorer). Niebawem do dyspozycji pacjentów zostaną oddane gabinety stomatologiczne. Z usług mogą korzystać zarówno klienci posiadający pakiety PZU Zdrowie, jak i pacjenci korzystający z pojedynczych wizyt lub badań.
PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. Zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych.