Konferencja „Zdrowie i medycyna w obliczu konfliktu zbrojnego”
Wydarzenie było okazją do spotkania przedstawicieli strony ukraińskiej z polskimi i zagranicznymi ekspertami sfery cywilnej i wojskowej. Eksperci dyskutowali na temat aspektów medycznych wojny i jej następstw w szerokim kontekście oddziaływania na system ochrony zdrowia, współpracy cywilno-wojskowej oraz wynikających z tego potrzeb w tym także w obszarze wdrażania nowych technologii. Celem było zebranie najnowszych doświadczeń i przełożenia ich na język przyszłych projektów, zwiększających potencjał obronny i bezpieczeństwo zdrowotne obywateli we wszelkich możliwych sytuacjach kryzysu.
Prezentację pt. „Nowe wyzwania w obszarze szczepień dzieci i dorosłych w obliczu działań wojennych” poprowadziła lek. Magdalena Gudzińska-Adamczyk, epidemiolog z Biura Medycznego PZU Zdrowie.
W trakcie konferencji Agencja Badań Medycznych ogłosiła konkurs dla przedsiębiorstw na opracowanie lub adaptację wyrobów medycznych, w tym rozwiązań cyfrowych, na potrzeby medycyny ratunkowej leczenia i rehabilitacji odniesionych obrażeń ze szczególnym uwzględnieniem medycyny pola walki, zdarzeń masowych i katastrof. Więcej informacji: pulsmedycyny.pl/abm-oglasza-konkurs-na-projekty-zwiazane-z-medycyna-pola-walki-w-puli-200-mln-zlotych
PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. PZU Zdrowie zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych.
Fot. Uniwersytet Rzeszowski