18 września 2023

Wkrótce otwarcie pierwszego centrum medycznego PZU Zdrowie w Gdyni

PZU Zdrowie
W połowie października PZU Zdrowie odda do użytku pacjentów nową wielospecjalistyczną placówkę medyczną w Gdyni. To pierwsze własne centrum medyczne operatora w tym mieście. Placówka mieści się w biurowcu K2 przy ulicy Kieleckiej 2, gdzie na przestrzeni 815 m2 znajdzie się 18 gabinetów lekarskich w ramach ponad 20 specjalizacji. W Trójmieście działa pięć placówek pod marką PZU Zdrowie oraz 60 placówek partnerskich.
Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdynia Kielecka będzie przyjmować pacjentów od 16 października. W ofercie placówki znajdą się:
  • konsultacje lekarskie z zakresu: interny, pediatrii, ginekologii, endokrynologii, ortopedii, okulistyki, dermatologii, laryngologii, alergologii, kardiologii, neurologii, urologii, gastroenterologii, pulmonologii, reumatologii, psychiatrii, radiologii, diabetologii i chirurgii, w tym część także dla dzieci;
  • badania diagnostyczne: wideodermatoskopia, wideofiberoskopia, RTG, USG, testy alergiczne oraz pełen zakres badań laboratoryjnych;
  • leczenie stomatologiczne: stomatologia zachowawcza, pedodoncja, protetyka, endodoncja mikroskopowa, diagnostyka stomatologiczna obrazowa, profilaktyka stomatologiczna (higienizacja);
  • opieka psychologiczna.
 

Zapisy na wizyty 

Placówka czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-20:00. Na wizyty pacjenci umówią się całodobowo przez portal i aplikację mojePZU lub w godzinach pracy placówki pod numerem telefonu 58 621 65 45. Z usług placówki będzie można skorzystać zarówno z pakietami medycznymi PZU Zdrowie, jak i bez.

 

Lokalizacja

Biurowiec zlokalizowany jest w okolicy węzła Wzgórze św. Maksymiliana przy ul. Kieleckiej 2, dzięki czemu pacjenci wygodnie dojadą na miejsce korzystając z transportu miejskiego. Budynek ma certyfikat LEED Platinum uwzględniający uwarunkowania środowiskowe w realizacji inwestycji budowlanej, zwracający uwagę na rozwiązania techniczne pozwalające na redukcję zużycia energii elektrycznej i wody oraz kontrolę jakości powietrza. W Gdyni przy ul. Starowiejskiej 37 zlokalizowana jest także pracownia diagnostyczna PZU Zdrowie.
 

Sieć medyczna PZU Zdrowie

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. PZU Zdrowie zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych i w ramach NFZ.