14 września 2022

Poradnia urazowo-ortopedyczna i dyżur ortopedyczny w Warszawie

PZU Zdrowie
Potrzebujesz nagłej pomocy? Centrum Medyczne Gamma na Warszawskim Żoliborzu zaprasza na weekendowy dyżur urazowo-ortopedyczny dla dzieci i dorosłych.
Opatrywanie urazu kostki

Dyżur ortopedyczny działa w każdą sobotę i niedzielę w godzinach od 8:00 do 20:00 w szpitalu ortopedycznym przy ul. Broniewskiego 3. Z pomocy mogą skorzystać dzieci i dorośli, którzy doznali urazu ortopedycznego i podejrzewają, że doszło do zwichnięcia lub złamania.

Chirurgia urazowo-ortopedyczna w Warszawie

Poradnia urazowo-ortopedyczna pozwala zapewnić fachową pomoc specjalistów osobom, które borykają się z urazami narządów ruchu. W przypadku dyżuru ważna jest szybka interwencja lekarska, która pozwoli postawić prawidłową diagnozę. W Centrum prowadzona jest również chirurgia urazowo ortopedyczna, która pozwala szybko reagować w przypadku osób, które zmagają się z silnymi dolegliwościami bólowymi lub doznali urazu. Realizowane są niezbędne badania diagnostyczne m. in.: RTG, tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny, dzięki którym stawiana jest diagnoza oraz ułożenie planu leczenia.

Dyżur ortopedyczny gwarantuje szybką i kompleksową pomoc poprzez:

  • unieruchomienie złamania,
  • założenie opatrunku, gipsu lub nowoczesnej ortezy,
  • szycie rany,
  • nastawienie zwichnięć stawów.

Centrum Medyczne Gamma świadczy pomoc w zakresie ortopedii. W przypadku, gdy podczas urazu mogło dojść do uszkodzenia czaszki (np. utrata przytomności) lub uszkodzenia narządów wewnętrznych (np. odczuwanie ostrego bólu jamy brzusznej) pacjenci zostaną skierowani do szpitala wielospecjalistycznego