24 października 2022

Pierwsze centrum medyczne PZU Zdrowie w Łodzi uroczyście otwarte

PZU Zdrowie
24 października odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Medycznego PZU Zdrowie Łódź Ogrodowa. Wielospecjalistyczna placówka, która znajduje się między Manufakturą a ulicą Piotrkowską, już przyjmuje pacjentów. To pierwsza inwestycja PZU Zdrowie w tym mieście.

Podchodzimy do zdrowia kompleksowo i nasza łódzka placówka jest tego odzwierciedleniem. Wyposażyliśmy ją w wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, między innymi nowoczesne aparaty USG i rezonans magnetyczny, które wyznaczają standard opieki medycznej XXI wieku. Mam nadzieję, że centrum medyczne PZU Zdrowie będzie również przestrzenią do współpracy z naukowcami z uczelni i ośrodków badawczych w Łodzi – powiedział Andrzej Jaworski, prezes Zarządu PZU Zdrowie.

W centrum medycznym PZU Zdrowie przy ul. Ogrodowej 8 pacjenci mogą skorzystać z opieki lekarskiej dla dorosłych (22 rodzaje specjalizacji) i dzieci (11 specjalizacji), wielu badań laboratoryjnych, diagnostyki obrazowej, zabiegów oraz medycyny pracy. Placówka jest wyposażona w sprzęt najnowszej generacji, m.in. aparaty USG GE Voluson i rezonans magnetyczny SIGNA Explorer.

Centrum Medyczne PZU Zdrowie Łódź Ogrodowa czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-20:00. Na wizyty można umawiać się całodobowo przez portal mojePZU lub w godzinach pracy placówki pod numerem telefonu 42 222 01 10. Z usług mogą korzystać zarówno klienci posiadający pakiety PZU Zdrowie, jak i pacjenci korzystający z pojedynczych wizyt lub badań.

Łódzka placówka jest jedną z kilku inwestycji PZU Zdrowie zrealizowanych w tym roku. W Gdańsku działa już nowe centrum medyczne przy ul. Marynarki Polskiej, a wkrótce do dyspozycji pacjentów zostanie oddana placówka w Krakowie.

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. Zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych.

Więcej o nowym centrum medycznym: zdrowie.pzu.pl/placowki/centrum-medyczne-pzu-zdrowie-lodz-ogrodowa