15 września 2023

Konferencja inaugurująca kampanię społeczną #ODWOLUJE #NIEBLOKUJE

PZU Zdrowie
Skala nieodwołanych wizyt lekarskich jest ogromna. Szacuje się, że w Polsce przepada z tego powodu ok. 17 milionów wizyt rocznie. To utracony potencjał całego systemu ochrony zdrowia. Z końcem września wystartuje druga edycja kampanii społecznej „Odwołuję. Nie blokuję”, której inicjatorem i organizatorem jest Centrum Medyczne CMP, a PZU Zdrowie wspiera ją jako współorganizator.

28 września odbędzie się konferencja inaugurująca kampanię. Przedstawiciele różnych środowisk medycznych spotkają się, aby omówić problem nieodwołanych wizyt i poszukać najlepszych rozwiązań. Prelegenci będą rozmawiać na temat:

  • wpływu na funkcjonowanie placówek medycznych oraz dostępność usług medycznych dla pacjentów;
  • zwiększania świadomości społeczeństwa o skali zjawiska i jego skutkach;
  • skutecznej edukacji w zakresie sposobów odwoływania wizyt;
  • narzędzi technologicznych wspierających wygodne i skuteczne odwoływanie wizyt.
 
W jednej z debat weźmie udział lek. Dariusz Saletra, Dyrektor Regionu Kielce w sieci PZU Zdrowie, który przybliży perspektywę lekarza i zarządzającego placówkami medycznymi.
 
Udział w konferencji jest bezpłatny. Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej - online i stacjonarnie w Centralnym Domu Technologii w Warszawie. Agenda wydarzenia i formularz rejestracyjny dostępne są na stronie konferencja.odwolujenieblokuje.pl.
 
Kampania zyskała szerokie wsparcie sektora medycznego. Dołączyli do niej:
  • współorganizatorzy: LUX MED, Medicover Polska, PZU Zdrowie, Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szpital św. Zofii, ZnanyLekarz, Kliniki.pl;
  • patroni honorowi: Rzecznik Praw Pacjenta, Narodowy Fundusz Zdrowia, Ministerstwo Zdrowia;
  • partnerzy: Szpital Wolski, Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie, Państwowy Instytut Medyczny MSWiA, Warszawskie Centrum Opieki Medycznej "KOPERNIK";
  • partnerzy merytoryczni: Polska Federacja Szpitali, Polskie Towarzystwo Koordynowanej Ochrony Zdrowia, Warszawska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych, Centrum e-Zdrowia, Fundacja MY Pacjenci, Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Fundacja Nie Widać Po Mnie, Przedsiębiorcy medycyny prywatnej, Przedsiębiorcy dla zdrowia;
  • partnerzy technologiczni: Talkie.ai, Medidesk, Sagenso;
  • patroni medialni: Rzeczpospolita, Medonet.pl, Grupa naTemat.pl, RynekZdrowia.pl, Polityka Zdrowotna, Nasze Miasto Nasze Sprawy, WPROST.
 
PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. PZU Zdrowie zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych, a także w ramach NFZ.