HaCK NA ZDROWIE 4 – studenckie innowacje dla ochrony zdrowia
Hackhaton medycznych innowacji
Hackathon HaCK NA ZDROWIE 4 to wydarzenie projektowo-szkoleniowe, podczas którego uczestnicy, pracując w interdyscyplinarnych zespołach pod okiem mentorów z branży medycznej, technologicznej i start-up’owej, tworzą innowacyjne rozwiązania w odpowiedzi na wyzwania firm sponsorujących. W tym roku z zadaniami zmierzyło się 11 drużyn.
PZU Zdrowie po raz kolejny dołączyło do tego wydarzenia, organizowanego przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Hackhaton wspierały także ekspertki operatora medycznego: Agnieszka Nowak-Musiej, dyrektorka medyczna, która jako mentorka doradzała zespołom, oraz Aneta Sobczyńska, dyrektorka Biura Usług Medycznych, która zasiadła w jury.
Wyzwanie – otyłość wśród dzieci
Polskie dzieci należą do najszybciej tyjących w Europie. Dane wskazują, że problem otyłości dotyczy wszystkich grup wiekowych wśród dzieci i młodzieży. Dlatego PZU Zdrowie do puli zadań dla zawodników zgłosiło wyzwanie pt. „Zmniejszenie odsetka dzieci zmagających się z otyłością”. Pracy nad innowacyjnym rozwiązaniem podjęły się dwie drużyny. Zespoły działały od 4 kwietnia do 15 maja, w międzyczasie korzystając ze wsparcia mentorów i warsztatów organizowanych przez Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Najwyższe uznanie jury i czek na 15 000 zł zdobyła drużyna studentów Politechniki Łódzkiej pod nazwą „Alfiarze”. Zaprojektowana przez nich aplikacja mobilizuje całą rodzinę do dbania o siebie, w tym do zdrowego odżywiania, wykorzystując grywalizację.
O PZU Zdrowie
PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. PZU Zdrowie zapewnia opiekę zdrowotną w formie abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych i w ramach NFZ.