Poznaj pracowników sieci medycznej PZU Zdrowie

W cyklu krótkich wywiadów przedstawiamy sylwetki naszych pracowników oraz z czym wiąże się praca osób zajmujących stanowiska menedżerskie w ogólnopolskiej sieci medycznej. Zapraszamy do lektury!

Zainteresowała Cię przedstawiona ścieżka zawodowa? Wszystkie aktualne oferty pracy dostępne są w zakładce Kariera.

Arkadiusz Michalak

 

box

 

Arkadiusz Michalak

Kierownik Centrum Medycznego PZU Zdrowie Kraków Prądnicka 

 

 

 
Wysłałem swoje CV do PZU Zdrowie za namową koleżanki, która zaczęła współpracę z firmą wcześniej. Zainteresowała mnie możliwość udziału w ambitnym zadaniu budowy ogólnopolskiej sieci medycznej. Ciekawa perspektywa rozwoju oraz polecenie zaufanej osoby zadecydowały. 
 
Obecnie uruchamiamy nową placówkę medyczną w Krakowie. To intensywny czas, ale też doświadczenie pozwalające się wiele nauczyć. Najwięcej czasu i uwagi zajmuje dobór odpowiedniej kadry. W końcu to ludzie są tutaj najważniejsi. Na szczęście, dzięki wsparciu kolegów i koleżanek pilnujących innych aspektów, mogę skupić się na tym zadaniu. 
 
Skupiamy się na doświadczeniach pacjenta – począwszy od momentu rejestracji, aż do uzyskania odpowiedniego leczenia. Na każdym etapie kontaktu pacjenta z placówką medyczną staramy się wykonać swoją pracę profesjonalnie i terminowo. Jako zarządzający staram się budować w zespole poczucie odpowiedzialności za właściwą relację z pacjentem, ale także ze współpracownikami. Jestem zdania, że dobra atmosfera w zespole przekłada się pozytywnie na kontakt z pacjentem.
 
Obserwowanie jak osoby, z którymi współpracuję rozwijają się, uczą nowych rzeczy i stają się lepsze nie tylko w tym co robią, ale także w tym jakimi ludźmi są.
 
Warto spróbować 😊 To praca w dynamicznie rozwijającej się firmie pozwala na zdobycie unikalnego doświadczenia, które procentuje nie tylko zawodowo, ale i w życiu osobistym, dzięki nawiązanym relacjom. 
 
Nie jestem „człowiekiem pasji”, lubię wiele małych rzeczy: wypady na rowery lub narty z rodziną, dobrą książkę wieczorem, odwiedzanie nowych miejsc czy próbowanie nowych potraw. Staram się nie ograniczać 😊
 
Na pewno moja najbliższa rodzina, a także ludzie, z którymi współpracuję na co dzień. 
 
 
Poznajcie placówkę medyczną, którą zarządza Arek!
 

Centrum Medycznego PZU Zdrowie Kraków Prądnicka

Małgorzata Awrejcewicz

 

box

 

Małgorzata Awrejcewicz

Kierownik Centrum Medycznego PZU Zdrowie
Warszawa Chmielna 

 

 

 
Pracę w ochronie zdrowia rozpoczęłam już w czasie studiów, z PZU Zdrowie natomiast związałam się, kiedy przejęło jedną ze spółek, w której pracowałam.  
 
Jako kierownik nie tylko zarządzam Centrum Medycznym i zespołem lekarskim, ale przede wszystkim dokładam starań, by wszystkie procesy zachodzące w placówce przebiegały w sposób, który zapewni pacjentom najlepszą opiekę i poczucie bezpieczeństwa. Często wymaga to niestandardowych działań i szybkiej reakcji.
 
Praca ta zaczyna się za kulisami, np. gdy ustalam grafiki lekarzy zgodnie z potrzebami pacjentów. Placówka medyczna to żywy organizm i wszystko musi w nim działać sprawnie, dlatego tak ważne jest koordynowanie pracy kadry medycznej, recepcji i gabinetu zabiegowego tak, aby zapewnić pacjentom kompleksową opiekę na każdym etapie wizyty.
 
Chyba nic nie buduje tak bardzo, jak zadowolenie i uśmiech pacjenta po wizycie – gdy pacjent docenia naszą pracę, bo wie, że zawsze może do nas wrócić w razie potrzeby. Czuję, że taka praca ma sens. Także dobre relacje z zespołem i dobre wyniki CM. 
 
Zespół tworzą ludzie, a w PZU Zdrowie znajdziecie ludzi z pasją, zaangażowanych w swoją pracę.
 
Piłka nożna, podróże, medycyna.
 
Ja i każda kobieta, która odnosi sukcesy dla samej siebie.
 
 
Poznajcie placówkę medyczną, którą zarządza Gosia!
 

Centrum Medycznego PZU Zdrowie Warszawa Chmielna 

Nina Pijanowska

 

box

 

Nina Pijanowska

Dyrektor Centrum Medycznego PZU Zdrowie FCM Zdrowie Katowice Młyńska

 

 

 

Zupełnie przez przypadek. ;) W trakcie urlopu macierzyńskiego postanowiłam coś zmienić w swoim życiu zawodowym. Odpowiedziałam na ofertę na stanowisko kierownika ds. jakości. Były to początki PZU Zdrowie – 2015 rok.
 
Dziś jestem dyrektorem dwóch centrów medycznych PZU Zdrowie w Katowicach.
 
Moja praca, jak i praca mojego zespołu, bezpośrednio wpływa na pacjenta. Swoim zaangażowaniem budujemy wizerunek centrum medycznego i marki PZU Zdrowie, ale przede wszystkim swoją postawą kreujemy doświadczenia pacjentów. 
 
Największa satysfakcja to brak fluktuacji w zespole. :) Fakt pozytywnych opinii współpracowników, pacjentów oraz to, że nasze działania przynoszą efekty. 
 
Że to fajne miejsce dla ludzi lubiących wyzwania.
 
Narty, kryminały, wycieczki górskie… to pozwala mi trochę się resetować. :)
Jedną z największych inspiracji, a raczej osób motywujących do działania, była osoba, którą wiele lat temu spotkałam na swojej zawodowej drodze. Była dla mnie ogromnym wsparciem, a jej sugestie motorem do działania. 
 
 
Poznajcie placówkę medyczną, którą zarządza Nina!
 

Centrum Medycznego PZU Zdrowie FCM Zdrowie Katowice Młyńska 

Ewa Linka-Panek

 

box

 

Ewa Linka-Panek

Dyrektor Centrum Medycznego PZU Zdrowie Poznań Grunwaldzka

 

 

Moja przygoda z PZU Zdrowie jest kontynuacją 20-letniego doświadczenia w branży medycznej. Lubię wyzwania, więc nie zastanawiałam się długo nad zmianą pracodawcy. Tak w 2018 roku zostałam menedżerem zarządzającym nową placówką medyczną w Poznaniu. Niczego nie żałuję. :) 
 
Zarządzanie placówką medyczną nie jest łatwym zadaniem. Branża ochrony zdrowia jest bardzo wymagająca. Nieustannie zmieniają się przepisy, rozwijają się nowe technologie medyczne, dostępne są innowacyjne sprzęty. Dla mnie jako menedżera wiedza medyczna i orientacja w branży są niezbędne. Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje. Na co dzień  dbam o ciągłość opieki zdrowotnej naszych pacjentów zwracając uwagę na budżet, a co najważniejsze współpracuję z najlepszym zespołem lekarskim, pielęgniarskim, stomatologicznym i recepcyjnym. Bo w naszej organizacji ważny jest odpowiedni dobór kadry, umiejętne zarządzanie zespołem i motywowanie. W swojej pracy kieruję się zasadami etyki, empatii i zrozumienia zarówno wobec personelu, jak i pacjentów. Stosuję zasadę „człowiek przede wszystkim”.
 
Wraz z moim zespołem dbamy, aby pacjent czuł się wyjątkowo. Systematycznie podnosimy standardy działań, które są ukierunkowane na potrzeby pacjentów. Zmiany, które zachodzą na rynku usług medycznych są bardzo dynamiczne. Stąd moja rola, aby być z nimi na bieżąco. 
 
Największą satysfakcję sprawia mi kontakt z ludźmi, rozmowy z pracownikami, wspólne rozwiązywanie problemów i szukanie skutecznych rozwiązań. 
 
Przede wszystkim nie bójcie się zmian. Każda zmiana ma w sobie coś pozytywnego, tylko trzeba to dostrzec. 
 
Mam wiele pasji, ciągle szukam czegoś nowego. :) Najbardziej lubię spędzać czas aktywnie - biegam, bo lubię i biegam dla medali, które kolekcjonuję. Pasjonuje mnie też strzelectwo sportowe. Kocham pomagać, jestem Ambasadorem Fundacji „Dzięki Tobie”.
 
Ludzie, którzy są pozytywnie nastawieni do życia, szukają radości w życiu. 
 
 
Poznajcie jedną z placówek medycznych z obszaru, którym zarządza Monika!
 

Centrum Medycznego PZU Zdrowie Poznań Grunwaldzka

Dariusz Saletra

 

box

 

Dariusz Saletra

Dyrektor Regionu Kielce
sieci medycznej PZU Zdrowie

 

 

 

W 2016 roku PZU Zdrowie zostało właścicielem NZOZ Artimed – placówki, którą zarządzałem praktycznie od momentu jej powstania. Otrzymałem propozycję dalszego kierowania jednostką i obecnie pełnię funkcję Dyrektora Regionu Kielce.

Moim głównym zadaniem jest zarządzanie operacyjne centrum medycznym. Dbam nie tylko o sprawne działanie placówki i realizowanie usług medycznych, ale też zarządzam zróżnicowanym zespołem. Usprawnianie relacji międzyludzkich to wyzwanie w placówce, w której zatrudniamy 258 osób w ramach personelu medycznego i 52 pracowników niemedycznych, a codziennie obsługujemy ok. 2000 pacjentów. Bardzo ważnym obszarem moich działań jako menedżera jest też identyfikacja talentów i wspieranie rozwoju kompetencji mojego zespołu. 

Mam ponad 30-letnie doświadczenie w zawodzie lekarza, m.in. w szpitalnym oddziale chirurgii ogólnej (20 lat), a także w ramach Poradni Chirurgii Ogólnej. Obecnie większość moich codziennych zadań ogniskuje się wokół kwestii związanych z zarządzaniem placówką, jednak lekarzem jestem nadal. Ten zawód wymaga ogromnego zaangażowania i wysokiego poczucia odpowiedzialności. To sprawia, że w mojej codziennej pracy jako Dyrektor Regionu Kielce PZU Zdrowie zwracam szczególną uwagę na realizację potrzeb pacjentów.

Na moją satysfakcję zawodową wpływa przede wszystkim zadowolenie pacjentów. Cieszę się, gdy nasi pacjenci ufają nam na tyle, by polecić nasze usługi rodzinie lub znajomym. Ważne jest też dla mnie zdanie pracowników. Lubię pracować z innymi ludźmi, którzy czerpią satysfakcję ze swojej pracy. Z tego powodu wspieram członków zespołu w rozwoju osobistym i dbam o dobrą energię.

To praca, w której można liczyć na samorealizację, ale przede wszystkim to praca z misją, dająca możliwość realnego wpływu na ludzkie zdrowie. 

Podróżowanie. Ale nie jestem typowym podróżnikiem, bo dla mnie ulubioną częścią podróży jest sama droga. Uwielbiam przemieszczać się najróżniejszymi środkami transportu, np. samochodem, rowerem, jachtem, itp., jednak – co ważne – nie jako pasażer. Z tego powodu samolotem lecę tylko w miejsca, w które nie da się dojechać. Mam już prawo jazdy na TIR-a, patent kapitana jachtowego... 

Moja żona, z którą łączy mnie nie tylko ten sam zawód, ale także zainteresowania – coaching, joga, podróże. Na szczęście podczas wspólnych wypraw żona nie upiera się, by prowadzić samochód czy jacht.

 
 
Poznajcie jedną z placówek medycznych z obszaru, którym zarządza Dariusz!
 

Centrum Medyczne PZU Zdrowie Kielce Paderewskiego

Monika Łopuszko

 

box

 

Monika Łopuszko

Dyrektor Operacyjny Regionu Kraków 
sieci medycznej PZU Zdrowie

 

 

 

Od 18 lat współpracowałam ze środowiskiem lekarzy i farmaceutów w szpitalach, klinikach i centrach medycznych. Tworzyłam w firmach farmaceutycznych zespoły sprzedażowe, które odnosiły sukcesy. Moja wiedza i doświadczenie w zarządzaniu pozwoliły mi kontynuować swój rozwój wraz z PZU Zdrowie. Swoją historię rozpoczęłam 4 lata temu na stanowisku dyrektora placówki medycznej w FCM Zdrowie, które współpracuje z PZU Zdrowie. Wraz z zespołem z sukcesem zapracowaliśmy na rozwój placówek własnych w Krakowie, które obecnie są otwierane. 
 
Mam wiele obowiązków, ale mój najważniejszy cel to rozwój firmy, czyli stworzenie takich warunków w pracy, aby każdy kierownik centrum medycznego w Regionie Kraków na co dzień był zmotywowany i pełny energii do pracy. 
 
Moja praca polega również na doborze kadry medycznej. Dla mnie najważniejszym jest, aby pacjent trafił do najlepszych specjalistów. 
 
Udział w powstaniu nowych własnych placówek medycznych PZU Zdrowie oraz kontakt z innymi - lekarzami i pracownikami firmy. 
 
To polska solidna firma z olbrzymim potencjałem, dająca szansę na rozwój osobisty. PZU Zdrowie tworzą fantastyczni ludzie, którzy pokonując każde wyzwanie wprowadzają świetną atmosferę. 
 
Wspieranie innych w rozwoju, dostrzeganie w nich potencjału i osadzanie ich w rolach, które pomogą mu rozkwitnąć.  
Henry Ford, który mawiał, że „połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”. 
 
 
Poznajcie jedną z placówek medycznych z obszaru, którym zarządza Monika!
 

Centrum Medyczne PZU Zdrowie Kraków Kotlarska