Implantologia

Dzięki chirurgii stomatologicznej odtwarzamy brakujące części korzeniowe zęba przy użyciu implantów.

Implantologia w PZU Zdrowie

Odbudowa protetyczna brakującego uzębienia implantami da Ci nie tylko trwały efekt estetyczny, ale równocześnie poprawi zaburzoną (poprzez utratę zębów) mechanikę narządu żucia.

Zabieg wykonujemy w kilku etapach. Implant stomatologiczny to tylko proteza korzenia zęba, który dopiero po wkręceniu łącznika i osadzeniu korony stanowi cały ząb. Implanty stosujemy w przypadku braku pojedynczego zęba, kilku zębów lub nawet przy całkowitej utracie uzębienia.

Implanty stomatologiczne wykonujemy najczęściej z tytanu (jest biokompatybilny, tzn. organizm nie traktuje go jako ciała obcego). 

Odpowiedzi na najczęstsze pytania

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest całkowicie bezbolesny. Niewielkie dolegliwości bólowe możesz odczuwać po ustąpieniu znieczulenia – wtedy wystarczą standardowe środki przeciwbólowe.

Czy po zabiegu mogą pojawić się komplikacje?

Jeśli stosujesz się do zaleceń po zabiegu, nie musisz obawiać się powikłań. Ewentualnie może pojawić się niewielki obrzęk, zasinienie lub nieznaczny ból w okolicy pozabiegowej.

Ile trwa zabieg?

Zabieg wprowadzenia pojedynczego implantu najczęściej nie przekracza 30 minut. Te wymagające wprowadzenia kilku implantów lub jednoczasowej regeneracji kości mogą wydłużyć czas do 2 – 3 godzin.

Ile kosztuje leczenie implantalogiczne?

  • Na koszt leczenia składa się cena implantacji oraz pracy protetycznej. Jeżeli  wymagane są zabiegi przebudowujące kość, to są one dodatkowo płatne. Całość zależy od ilości zużytych materiałów, ich rodzaju oraz wybranej pracy protetycznej.  
  • Kosztorys przedstawiany jest pacjentowi do akceptacji przed wykonaniem zabiegu. W trakcie wykonywania zabiegu chirurgicznego mogą pojawić się niespodziewane okoliczności, które mogą wymagać przeprowadzenia korekty w planie leczenia. W tej sytuacji będziesz na bieżąco jest informowany o ich zaistnieniu i razem z lekarzem zdecydujesz o postępowaniu.

 

Umów się na konsultację już dziś

Zadzwoń do nas 

798 000 000