Tarczyca pod kontrolą

Program Tarczyca pod kontrolą jest skierowany do wszystkich, którzy chcą wykonać badania tarczycy: profilaktyczne i okresowe.

KUP PAKIET

Dla kogo

W pakiecie znajdziesz badania diagnozujące obecność przeciwciał przeciwtarczycowych, które pojawiają się w chorobach autoimmunologicznych. Badanie USG pozwala ocenić położenie, kształt i rozmiar tarczycy oraz wykryć ewentualne zmiany, m.in. drobne guzki czy torbiele. W czasie telekonsultacji podsumowującej wyniki badań dowiesz się, czy gruczoł działa poprawnie, a lekarz w razie potrzeby pokieruje Cię na dalszą diagnostykę.
 
Osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne są szczególnie narażone na problemy z tarczycą. Tak samo jak osoby z rodzin, w których występowały choroby tarczycy, zwłaszcza rak tarczycy.
 
Objawami sugerującymi chorobę tarczycy są m.in. uczucie gorąca, nadmierne pocenie się, bezsenność, przyspieszone tętno czy też zmęczenie, obniżenie sprawności umysłowej, skłonność do depresji. Problemy tarczycowe mogą również utrudnić zajście w ciążę.

Co zawiera pakiet

Pakiet obejmuje jednorazowe wykonanie poniższych badań oraz telekonsultację podsumowującą u endokrynologa – omówienie wyników, ustalenie dalszych działań.

  • TSH (tyreotropina)
  • FT3 (wolna trijodotyronina)
  • FT4 (wolna tyroksyna)
  • przeciwciała przeciw peroksydazie tarczycowej anty-TPO
  • przeciwciała przeciw tyreoglobulinie anty-TG
  • przeciwciała przeciw receptorom TSH (TRAb)
  • USG tarczycy
 

Informacje o pakiecie Tarczyca pod kontrolą

Jak umówić się na badania i konsultacje z pakietu

Na początek umów się na wszystkie badania z pakietu. Wizytę u lekarza zaplanuj, gdy otrzymasz już wyniki wszystkich badań.
  1. Umów się na moje.pzu.pl.
  2. Po zalogowaniu wejdź w zakładkę Moje produkty, gdzie znajdziesz swój pakiet. Kliknij w jego szczegóły i wybierz usługi.
  3. Wskaż miejsce i termin, które najbardziej Ci odpowiadają.
Potwierdzenie umówionych wizyt lub badań otrzymasz w wybrany przez siebie sposób
Jeśli masz pytania, zadzwoń do nas 801 405 905 lub 22 505 15 48 (opłata zgodna z taryfą operatora).

Jak przełożyć badanie i konsultacje

Jeżeli nie możesz skorzystać z wizyty lub badania w umówionym terminie – odwołaj je. Aby nie stracić możliwości ich wykonania, zrób to nie później niż 24 godziny przed terminem przez mojePZU lub telefonicznie – 801 405 905 lub 22 505 15 48 (opłata zgodna z taryfą operatora).

Jak odebrać wyniki badań

Wyniki badań odbierzesz w placówce, w której były wykonane.

Ile czasu ważny jest pakiet

Z pakietu możesz skorzystać w ciągu 6 miesięcy od zakupu.

Gdzie znajdziesz listę placówek PZU Zdrowie

Listę placówek znajdziesz tutaj.

Na badania i konsultacje możesz się zapisać w placówkach, które świadczą takie usługi.