27 czerwca 2022

Rusza Letnia Akademia Seniora PZU Zdrowie

PZU Zdrowie
PZU Zdrowie we współpracy z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej przygotowało cykl bezpłatnych webinarów na temat zdrowia osób w dojrzałym wieku. Spotkania Letniej Akademii Seniora odbywać się będą w każdą wakacyjną środę o godzinie 10.00 na portalu ABCSenior.com. Poprowadzą je eksperci PZU Zdrowie.
seniorzy

Celem Letniej Akademii Seniora jest promowanie profilaktyki zdrowotnej wśród osób powyżej 55 roku życia. Ta grupa stanowi już blisko 1/3 polskiego społeczeństwa, dlatego tak ważne jest budowanie świadomości na temat własnego wpływu na zdrowie i wspieranie kompetencji zdrowotnych niezależnie od wieku. W trakcie spotkań zostaną poruszone najważniejsze zagadnienia dotyczące zdrowia seniorów, m.in. dobrostan psychiczny, profilaktyka nowotworów, dieta sprzyjająca dobrej kondycji oraz aktywność dostosowana do możliwości fizycznych. 

W ramach Letniej Akademii Seniora zaplanowano 10 webinarów. Zapraszamy do udziału indywidualnych uczestników oraz stowarzyszenia i Uniwersytety Trzeciego Wieku.

Termin Temat webinaru
29 czerwca Świadomy pacjent to zdrowy pacjent - poznaj swoje prawa
6 lipca Serduszko puka w rytmie zdrowia - czyli wszystko o chorobach serca
13 lipca Zapomnij o problemach z pamięcią! Dowiedz się, jak wzmocnić koncentrację
20 lipca Zdrowie zaczyna się w kuchni - jak dieta wspiera dobrą kondycję?
27 lipca Depresja w dojrzałym wieku - nie bój się prosić o pomoc!
3 sierpnia Jak dbać o kręgosłup w dojrzałym wieku
10 sierpnia Suplementy diety - bądź świadomym konsumentem
17 sierpnia Aktywność fizyczna w każdym wieku
24 sierpnia Profilaktyka po 50-tce, czyli masz wpływ na swoje zdrowie!
31 sierpnia Nowotwory - współczesna plaga

 

Szczegółowy program Letniej Akademii Seniora dostępny jest na portalu ABC Senior.

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej (KIGS) jest fundacją działającą dla pożytku publicznego, która powstała w 2014 roku i jest podmiotem integrującym interesariuszy z obszaru polityki i gospodarki senioralnej. Misją KIGS jest gromadzenie oraz wymiana wiedzy a także przygotowywanie rozwiązań mających na celu dostosowanie gospodarki i społeczeństwa do długowieczności.

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2300 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. Zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych.

 

Pobierz program Letniej Akademii Seniora - kliknij tutaj

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności