23 sierpnia 2023

Rozbudowa krakowskiej placówki medycznej PZU Zdrowie

PZU Zdrowie
Centrum Medyczne PZU Zdrowie Kraków Kotlarska, jedna z pierwszych inwestycji operatora medycznego, została powiększona o nową część. W dodatkowej przestrzeni znalazła się pracownia endoskopii, która jest wyposażona w nowoczesny sprzęt do wykonywania badań gastroskopowych i kolonoskopowych. Od połowy września pacjenci będą mogli skorzystać również z rehabilitacji.
Nasze zadanie nie kończy się w momencie uruchomienia placówki medycznej. Tam, gdzie widzimy możliwość udoskonalenia naszej oferty lub wzrost zapotrzebowania na usługi medyczne, działamy. Rozwijając sieć o nowe centra medyczne, nie zapominamy o podwyższaniu standardu obecnych. Dzięki naszej najnowszej inwestycji pacjenci będą mogli jeszcze bardziej kompleksowo zadbać o swoje zdrowie w ramach zaawansowanej diagnostyki i rehabilitacji – mówi Andrzej Jaworski, prezes Zarządu PZU Zdrowie.
 
W krakowskiej pracowni endoskopii podczas badań stosowane jest znieczulenie oraz dwutlenek węgla zamiast zwykłego powietrza, co daje większy komfort pacjentom. Oferuje również możliwość wykonania zabiegu polipektomii, który obecnie jest najskuteczniejszą metodą zapobiegania rakowi jelita grubego. 
 
W części rehabilitacyjnej będą wykonywane zabiegi z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii, terapii manualnej oraz osteopatii. Planowane jest systematyczne rozszerzanie usług, aby zapewnić indywidualne podejście do pacjenta i skuteczną realizację wyznaczonych celów rehabilitacyjnych.
 
Poza endoskopią i rehabilitacją, do dyspozycji pacjentów Centrum Medycznego PZU Zdrowie Kraków Kotlarska są także:
  • konsultacje lekarskie u specjalistów dla dorosłych i dzieci z obszarów: alergologii, chirurgii, dermatologii, endokrynologii, ginekologii, kardiologii, laryngologii, okulistyki, ortopedii, pulmonologii i urologii; 
  • diagnostyka laboratoryjna i USG;
  • opieka stomatologiczna.
Centrum medyczne PZU Zdrowie przy ul. Kotlarskiej 11 czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-19:30 oraz w sobotę w godzinach 8-14. Na wizyty można umawiać się całodobowo przez portal i aplikację mojePZU lub w godzinach pracy placówki pod numerem telefonu 12 259 36 20. Z usług centrum medycznego mogą korzystać zarówno pacjenci z pakietami PZU Zdrowie, jak i bez.
 
W Krakowie działa już kilka własnych placówek i pracowni diagnostycznych PZU Zdrowie – przy ul. Niskiej, Prądnickiej, Conrada i Kalwaryjskiej. Operator współpracuje także z blisko 50 placówkami partnerskimi w tym mieście.
 
PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. PZU Zdrowie zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych, a także w ramach NFZ.