Pracownicy PZU Zdrowie zaangażowani w pomoc dla obywateli Ukrainy
Przez ostatnie dwa tygodnie personel medyczny PZU Zdrowie pełnił dyżury w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Tomaszowie Lubelskim, dokąd trafiają uchodźcy z Ukrainy potrzebujący opieki medycznej. Lekarze byli obecni także w obsługiwanych przez szpital punktach recepcyjnych w Tomaszowie i Lubyczy Królewskiej, gdzie zapewniali opiekę medyczną w tygodniu oraz podczas całodobowych weekendowych dyżurów.
Placówki medyczne PZU Zdrowie zorganizowały także transport zaopatrzenia chirurgicznego dla ukraińskiego szpitala miejskiego w Równem koło Łucka. Przekazane środki medyczne to: fartuchy chirurgiczne, rękawice chirurgiczne, rękawice ochronne, strzykawki, igły iniekcyjne, paski do zamykania ran, taśmy opatrunkowe i kompresy.
W ramach akcji zorganizowanej przez Gazetę Ubezpieczeniową „Energia do Porozumienia” gadżety z logo PZU Zdrowie zostały wysłane na granicę polsko-ukraińską jako doraźne wsparcie dla potrzebujących. Powerbanki, ładowarki indukcyjne, kurtki, butelki termiczne oraz zabawki i maskotki dla dzieci zostały przekazane do punktów pomocowych na granicę, gdzie są rozdawane potrzebującym.
PZU Zdrowie realizuje również systemową pomoc. Osoby dotknięte wojną w Ukrainie mogą skorzystać bezpłatnie z opieki medycznej w ponad 50 placówkach medycznych PZU Zdrowie, które świadczą usługi w ramach NFZ.
Poza godzinami pracy placówek podstawowej opieki zdrowotnej (w nocy, w weekendy i święta) obywatele Ukrainy otrzymają pomoc przez Teleplatformę Pierwszego Kontaktu Ministerstwa Zdrowia. Pod bezpłatnym numerem 800 137 200 lekarze PZU Zdrowie udzielają porad medycznych oraz wystawiają recepty i skierowania. Infolinia jest obsługiwana w języku polskim, angielskim i ukraińskim.